| Manufacturer Part Number: | MUBW30-12A6K |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Transistors - IGBTs - Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IGBT Module NPT Three Phase Inverter with Brake 1200V 30A 130W Chassis Mount E1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MUBW30-12A6K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MUBW30-12A6K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - IGBTs - Modules | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| IGBT Type | NPT | |
| Configuration | Three Phase Inverter with Brake | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 30A | |
| Power - Max | 130W | |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 3.8V @ 15V, 30A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1mA | |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 1nF @ 25V | |
| Input | Three Phase Bridge Rectifier | |
| NTC Thermistor | Yes | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Package / Case | E1 | |
| Supplier Device Package | E1 | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MUBW30-12A6K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MUBW30-12A6K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of MUBW30-12A6K is new and unused, you can buy MUBW30-12A6K IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MUBW30-12A6K.
| VS-60EPF04-M3 | DIODE GEN PURP 400V 60A TO247AC | VS-60EPF04-M3.pdf | |
| VS-45LR60 | Diode Standard, Reverse Polarity 600V 150A Chassis, Stud Mount DO-205AA (DO-8) | VS-45LR60.pdf | |
| HSMS-8209-TR1 | RF Diode Schottky - Cross Over 4V 75mW SOT-143-4 | HSMS-8209-TR1.pdf | |
| P0118DA 1AA3 | SCR 400V 800mA Sensitive Gate Through Hole TO-92-3 | P0118DA 1AA3.pdf | |
| T7H8067504DN | SCR Module 600V 1180A Single Chassis Mount TO-200 Variation | T7H8067504DN.pdf | |
| JAN2N6250 | TRANS NPN 275V 10A TO-3 | JAN2N6250.pdf | |
| MMFT5P03HDT1 | MOSFET P-CH 30V 3.7A SOT223 | MMFT5P03HDT1.pdf | |
| AD7578KN | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 24-PDIP | AD7578KN.pdf | |
| DAC8811ICDRBRG4 | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 8-SON Exposed Pad (3x3) | DAC8811ICDRBRG4.pdf | |
| TMS320F28030PAGT | C28x C2000™ C28x Piccolo™ Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 32KB (16K x 16) FLASH 64-TQFP (10x10) | TMS320F28030PAGT.pdf | |
| MSP430G2111IPW14R | MSP430 MSP430G2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 1KB (1K x 8) FLASH 14-TSSOP | MSP430G2111IPW14R.pdf | |
| PIC16LF1934-I/P | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 40-PDIP | PIC16LF1934-I/P.pdf | |
| PIC24F32KA301T-I/SS | PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 32KB (11K x 24) FLASH 20-SSOP | PIC24F32KA301T-I/SS.pdf | |
| PIC32MX170F256DT-I/ML | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 256KB (256K x 8) FLASH 44-QFN (8x8) | PIC32MX170F256DT-I/ML.pdf | |
| MAX999EUK+T | Comparator General Purpose CMOS, TTL SOT-23-5 | MAX999EUK+T.pdf |