| Manufacturer Part Number: | MUH1PBHM3/89A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE RECT 1A 100V 25NS MICROSMP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MUH1PBHM3/89A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MUH1PBHM3/89A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101, eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 1A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 40ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 100V | |
| Capacitance @ Vr, F | 10pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | MicroSMP | |
| Supplier Device Package | MicroSMP | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 4,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MUH1PBHM3/89A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MUH1PBHM3/89A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MUH1PBHM3/89A is new and unused, you can buy MUH1PBHM3/89A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MUH1PBHM3/89A.
| BZT55C13-GS18 | Zener Diode 13V 500mW ±5% Surface Mount SOD-80 QuadroMELF | BZT55C13-GS18.pdf | |
| S8X8ES2RP | SCR 800V 800mA Sensitive Gate Through Hole TO-92 | S8X8ES2RP.pdf | |
| JANTX2N3501L | TRANS NPN 150V 0.3A | JANTX2N3501L.pdf | |
| IXTP220N04T2 | MOSFET N-CH 40V 220A TO-220 | IXTP220N04T2.pdf | |
| RJK5012DPP-E0#T2 | MOSFET N-CH 500V 12A TO220 | RJK5012DPP-E0#T2.pdf | |
| AD7548KPZ-REEL | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 20-PLCC (9x9) | AD7548KPZ-REEL.pdf | |
| PIC16F1519-I/PT | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 28KB (16K x 14) FLASH 44-TQFP (10x10) | PIC16F1519-I/PT.pdf | |
| ADUC7060BSTZ32 | ARM7® MicroConverter® ADuC7xxx Microcontroller IC 16/32-Bit 10MHz 32KB (16K x 16) FLASH 48-LQFP (7x7) | ADUC7060BSTZ32.pdf | |
| LE88221DLCT | Telecom IC Telecom Circuit 80-eLQFP | LE88221DLCT.pdf | |
| EL5420CR | Voltage Feedback Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | EL5420CR.pdf | |
| SN74ALS20ADR | NAND Gate IC 2 Channel 14-SOIC | SN74ALS20ADR.pdf | |
| 93LC46B-E/P | IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8DIP | 93LC46B-E/P.pdf | |
| CY7C1383S-133AXC | IC SRAM 18MBIT 133MHZ 100LQFP | CY7C1383S-133AXC.pdf | |
| BCR402WE6327HTSA1 | LED Driver IC 1 Output Linear 60mA PG-SOT343-4 | BCR402WE6327HTSA1.pdf | |
| TPS40422RHAR | Buck Regulator Positive Output Step-Down PMBus DC-DC Controller IC 40-VQFN (6x6) | TPS40422RHAR.pdf |