| Manufacturer Part Number: | MWI15-12A6K |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Transistors - IGBTs - Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IGBT Module NPT Three Phase Inverter 1200V 19A 90W Chassis Mount E1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MWI15-12A6K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MWI15-12A6K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - IGBTs - Modules | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| IGBT Type | NPT | |
| Configuration | Three Phase Inverter | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 19A | |
| Power - Max | 90W | |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 3.4V @ 15V, 15A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 900µA | |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 0.6nF @ 25V | |
| Input | Standard | |
| NTC Thermistor | Yes | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Package / Case | E1 | |
| Supplier Device Package | E1 | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MWI15-12A6K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MWI15-12A6K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of MWI15-12A6K is new and unused, you can buy MWI15-12A6K IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MWI15-12A6K.
| VS-VSKT170-08PBF | SCR Module 800V 377A Series Connection - All SCRs Chassis Mount MAGN-A-PAK | VS-VSKT170-08PBF.pdf | |
| 2SC2062STPC | TRANS NPN DARL 32V 0.3A SPT | 2SC2062STPC.pdf | |
| MAGX-000035-01000S | RF Mosfet HEMT 50V 490mA 30MHz ~ 3.5GHz 17.5dB 40dBm | MAGX-000035-01000S.pdf | |
| SPD30N08S2-22 | MOSFET N-CH 75V 30A DPAK | SPD30N08S2-22.pdf | |
| 8N3DV85BC-0040CDI8 | VCXO IC 622.08MHz, 669.3266MHz 6-CLCC | 8N3DV85BC-0040CDI8.pdf | |
| 8N4QV01KG-0059CDI | VCXO IC 644.5313MHz 10-CLCC | 8N4QV01KG-0059CDI.pdf | |
| ISPLSI 2032A-110LT44 | IC CPLD 32MC 10NS 44TQFP | ISPLSI 2032A-110LT44.pdf | |
| PIC10LF320-I/MC | PIC PIC® 10F Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 448B (256 x 14) FLASH 8-DFN (2x3) | PIC10LF320-I/MC.pdf | |
| MT093APR1 | IC ANALOG SWITCH ARRAY 44PLCC | MT093APR1.pdf | |
| MCP2542FDT-E/SN | 1/1 Transceiver CAN 8-SOIC | MCP2542FDT-E/SN.pdf | |
| DS90UH926QSQE/NOPB | 2.975Gbps Deserializer 1 Input 31 Output 60-WQFN (9x9) | DS90UH926QSQE/NOPB.pdf | |
| TDA8566Q/N2C,112 | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class B 17-PDBS | TDA8566Q/N2C,112.pdf | |
| LT6012ACGN#PBF | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 16-SSOP | LT6012ACGN#PBF.pdf | |
| TLC27L2BCP | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-PDIP | TLC27L2BCP.pdf | |
| DS2045W-100# | IC NVSRAM 1MBIT 100NS 256BGA | DS2045W-100#.pdf |