| Manufacturer Part Number: | NP0A54700A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 2NPN 7V 0.01A SSSMINI6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | NP0A54700A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-NP0A54700A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 10mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 7V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | - | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 1mA, 1V / 80 @ 1mA, 1V | |
| Power - Max | 50mW | |
| Frequency - Transition | 4GHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-963 | |
| Supplier Device Package | SSSMini6-F1 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | NP0A54700A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
NP0A54700A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of NP0A54700A is new and unused, you can buy NP0A54700A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for NP0A54700A.
| DGSK40-018A | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 180V 23A Through Hole TO-220-3 | DGSK40-018A.pdf | |
| CDLL4704 | Zener Diode 17V 500mW ±5% Surface Mount DO-213AB | CDLL4704.pdf | |
| CTA2N1P-7 | TRANS ARRAY NPN/P-CH 60V SOT-363 | CTA2N1P-7.pdf | |
| LMC555IMX/NOPB | 555 Type, Timer/Oscillator (Single) IC 3MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LMC555IMX/NOPB.pdf | |
| 8N4DV85EC-0066CDI | VCXO IC 122.88MHz, 122.88MHz 6-CLCC | 8N4DV85EC-0066CDI.pdf | |
| XC4005XL-1TQ144C | IC FPGA 112 I/O 144TQFP | XC4005XL-1TQ144C.pdf | |
| PIC24EP512MC206-I/PT | PIC PIC® 24EP Microcontroller IC 16-Bit 70 MIPs 512KB (170K x 24) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC24EP512MC206-I/PT.pdf | |
| SPC560P54L3BEABY | e200z0h SPC56 Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 768KB (768K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | SPC560P54L3BEABY.pdf | |
| TMS5703137BPGEQQ1 | ARM® Cortex®-R4F Automotive, AEC-Q100, Hercules™ TMS570 ARM® Cortex®-R Microcontroller IC 16/32-Bit 160MHz 3MB (3M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | TMS5703137BPGEQQ1.pdf | |
| MC33972EW | Switch Monitoring Interface 32-SOIC | MC33972EW.pdf | |
| LM4667ITL/NOPB | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 9-uSMD | LM4667ITL/NOPB.pdf | |
| 74HCT251DB,112 | Multiplexer 1 x 8:1 16-SSOP | 74HCT251DB,112.pdf | |
| IS49NLS93200-33BLI | IC DRAM 288MBIT 300MHZ 144BGA | IS49NLS93200-33BLI.pdf | |
| JANTXV1N5290-1 | Current Regulator Regulator 470µA DO-7 | JANTXV1N5290-1.pdf | |
| S-1000N20-N4T1U | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SC-82AB | S-1000N20-N4T1U.pdf |