| Manufacturer Part Number: | NZX4V7A,133 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 4.7V 500mW ±2% Through Hole ALF2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | NZX4V7A,133 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-NZX4V7A,133 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Other | SOD27,66,68,80 Package 29/Jul/2013 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 4.7V | |
| Tolerance | ±2% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 100 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3µA @ 2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial | |
| Supplier Device Package | ALF2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | NZX4V7A,133 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
NZX4V7A,133 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of NZX4V7A,133 is new and unused, you can buy NZX4V7A,133 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for NZX4V7A,133.
| VS-12CWQ06FNTRLPBF | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 60V 6A Surface Mount TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 | VS-12CWQ06FNTRLPBF.pdf | |
| VS-MBRB745TRL-M3 | Diode Schottky 45V 7.5A Surface Mount TO-263 (D2Pak) | VS-MBRB745TRL-M3.pdf | |
| 2SB1218G0L | TRANS PNP 45V 0.1A SMINI-3 | 2SB1218G0L.pdf | |
| DTD713ZETL | TRANS PREBIAS NPN 150MW EMT3 | DTD713ZETL.pdf | |
| CDCLVP110VFRG4 | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 3.5GHz 32-LQFP | CDCLVP110VFRG4.pdf | |
| 8N4Q001LG-0100CDI8 | Clock Oscillator IC 100MHz, 195.3125MHz, 200.717MHz, 203.768MHz 10-CLCC | 8N4Q001LG-0100CDI8.pdf | |
| LTC2413CGN#TRPBF | 24 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Sigma-Delta 16-SSOP | LTC2413CGN#TRPBF.pdf | |
| TMS320C6657CZHA25 | IC DSP FIX/FLOAT POINT 625FCBGA | TMS320C6657CZHA25.pdf | |
| M1AGL1000V2-FGG484I | IC FPGA 300 I/O 484FBGA | M1AGL1000V2-FGG484I.pdf | |
| ADW54008-0REEL7 | 1 Circuit IC Switch 8:1 4.5 Ohm 16-TSSOP | ADW54008-0REEL7.pdf | |
| SN74LV541ATNSR | Buffer, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SO | SN74LV541ATNSR.pdf | |
| AT45DQ161-SSHF-T | IC FLASH 16MBIT 85MHZ 8SOIC | AT45DQ161-SSHF-T.pdf | |
| IS66WV51216DBLL-55TLI | IC SRAM 8MB 70NS 44TSOP | IS66WV51216DBLL-55TLI.pdf | |
| S29WS512PABBFW000 | IC FLASH MEM 512MBIT 84FBGA | S29WS512PABBFW000.pdf | |
| MIC5203-5.0YM5-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 80mA SOT-23-5 | MIC5203-5.0YM5-TR.pdf |