| Manufacturer Part Number: | PHE13003A,412 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 400V 1A SOT54 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PHE13003A,412 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PHE13003A,412 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Other | Joint Venture Revision 07/Aug/2015 | |
| PCN Part Status Change | Part Status Conversion 22/Nov/2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Discontinued | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 250mA, 750mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1mA | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 10 @ 400mA, 5V | |
| Power - Max | 2.1W | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PHE13003A,412 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PHE13003A,412 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of PHE13003A,412 is new and unused, you can buy PHE13003A,412 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PHE13003A,412.
| DSSK60-02A | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200V 30A Through Hole TO-3P-3 Full Pack | DSSK60-02A.pdf | |
| MSS1P2LHM3/89A | Diode Schottky 20V 1A Surface Mount MicroSMP | MSS1P2LHM3/89A.pdf | |
| SMBJ5376AE3/TR13 | Zener Diode 87V 5W ±10% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5376AE3/TR13.pdf | |
| JANTX1N4965D | Zener Diode 20V 5W ±1% Through Hole E, Axial | JANTX1N4965D.pdf | |
| RK7002BT116 | MOSFET N-CH 60V 0.25A SOT-23 | RK7002BT116.pdf | |
| SIHP24N65E-GE3 | MOSFET N-CH 650V 24A TO220AB | SIHP24N65E-GE3.pdf | |
| 8N3DV85LC-0015CDI8 | VCXO IC 156.25MHz, 187.5MHz 6-CLCC | 8N3DV85LC-0015CDI8.pdf | |
| AD9985BSTZ-110 | Video Interface 80-LQFP (14x14) | AD9985BSTZ-110.pdf | |
| DM74AS157SJ | Multiplexer 4 x 2:1 16-SOP | DM74AS157SJ.pdf | |
| SN74GTLP2034ZQLR | IC TXRX ADJ EDGE 8BIT 56BGA | SN74GTLP2034ZQLR.pdf | |
| 7027S55PF8 | IC SRAM 512KBIT 55NS 100TQFP | 7027S55PF8.pdf | |
| LM26420XSQ/NOPB | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 2 Output 2A 16-WQFN Exposed Pad | LM26420XSQ/NOPB.pdf | |
| L78M24CV | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 24V 500mA TO-220AB | L78M24CV.pdf | |
| S-1131B47UA-N5GTFU | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.7V 300mA SOT-89-3 | S-1131B47UA-N5GTFU.pdf |