| Manufacturer Part Number: | PLVA2662A,215 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Zener - Arrays |
| Available Quantity: | 11003 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 6.2V 250mW SOT-23 (TO-236AB) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PLVA2662A,215 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PLVA2662A,215 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | EOL 30/Dec/2015 | |
| PCN Design/Specification | Resin Hardener 02/Jul/2013 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Arrays | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Configuration | 1 Pair Common Anode | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 6.2V | |
| Tolerance | - | |
| Power - Max | 250mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 100 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | - | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23 (TO-236AB) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PLVA2662A,215 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PLVA2662A,215 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of PLVA2662A,215 is new and unused, you can buy PLVA2662A,215 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PLVA2662A,215.
| PMEG050V150EPDZ | DIODE SCHOTTKY 50V 15A CFP15 | PMEG050V150EPDZ.pdf | |
| PZU4.7B3A,115 | Zener Diode 4.7V 320mW ±2% Surface Mount SOD-323 | PZU4.7B3A,115.pdf | |
| SMAJ4754CE3/TR13 | Zener Diode 39V 2W ±2% Surface Mount DO-214AC | SMAJ4754CE3/TR13.pdf | |
| LTC6930CMS8-7.37#PBF | Oscillator, Silicon IC 7.3728MHz 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | LTC6930CMS8-7.37#PBF.pdf | |
| TLV5623CDGKG4 | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 8-VSSOP | TLV5623CDGKG4.pdf | |
| M1A3P1000-FGG144 | IC FPGA 97 I/O 144FPGA | M1A3P1000-FGG144.pdf | |
| EP4S100G2F40I1 | IC FPGA 654 I/O 1517FBGA | EP4S100G2F40I1.pdf | |
| MAX913EPA | Comparator with Latch Complementary, TTL 8-PDIP | MAX913EPA.pdf | |
| SN74AHC125PWR | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-TSSOP | SN74AHC125PWR.pdf | |
| 74LVT652D,112 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 24-SO | 74LVT652D,112.pdf | |
| 709089L15PF8 | IC SRAM 512KBIT 15NS 100TQFP | 709089L15PF8.pdf | |
| IXD5120C252NR-G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SSOT-24 | IXD5120C252NR-G.pdf | |
| SCV303LSN29T1G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 5-TSOP | SCV303LSN29T1G.pdf | |
| MAX16990ATCC/V+ | Boost, SEPIC Regulator Positive Output Step-Up, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 12-TQFN (3x3) | MAX16990ATCC/V+.pdf | |
| UCC2806MTR | Boost, Flyback, Forward Converter Regulator Positive, Isolation Capable Output Step-Up, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 16-SSOP | UCC2806MTR.pdf |