| Manufacturer Part Number: | PMD5001K,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Special Purpose |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IC MOSFET DRIVER SC-59A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PMD5001K,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PMD5001K,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Special Purpose | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | PNP + Base-Emitter Diode | |
| Applications | Gate Driver | |
| Voltage - Rated | 40V | |
| Current Rating | 100mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | TO-236 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PMD5001K,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PMD5001K,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of PMD5001K,115 is new and unused, you can buy PMD5001K,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PMD5001K,115.
| MEK95-06DA | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 600V 95A Chassis Mount TO-240AA | MEK95-06DA.pdf | |
| SBR3045SCTB-13 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Super Barrier 45V 15A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | SBR3045SCTB-13.pdf | |
| F1892CAD1400 | Diode Array 1 Pair Common Anode Standard 1400V (1.4kV) 90A (DC) Chassis Mount Module | F1892CAD1400.pdf | |
| ICS9LRS4123AKLFT | PC Clock IC 32-VFQFN Exposed Pad | ICS9LRS4123AKLFT.pdf | |
| MCP3422A3-E/SN | 18 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 Sigma-Delta 8-SOIC | MCP3422A3-E/SN.pdf | |
| ADC128S022CIMTX | 12 Bit Analog to Digital Converter 8 Input 1 SAR 16-TSSOP | ADC128S022CIMTX.pdf | |
| LTC2631AHTS8-HM12#TRMPBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 TSOT-23-8 | LTC2631AHTS8-HM12#TRMPBF.pdf | |
| DM3730CBPD100 | IC DGTL MEDIA PROCESSOR 515FCBGA | DM3730CBPD100.pdf | |
| A3PE600-FG256I | IC FPGA 165 I/O 256FBGA | A3PE600-FG256I.pdf | |
| XCS30XL-4TQG144C | IC FPGA 113 I/O 144TQFP | XCS30XL-4TQG144C.pdf | |
| XC2234L20F66LAAKXUMA1 | C166SV2 XC22xxL Microcontroller IC 16/32-Bit 66MHz 160KB (160K x 8) FLASH PG-LQFP-64 | XC2234L20F66LAAKXUMA1.pdf | |
| S34MS02G104BHV013 | IC FLASH MEM 2GBIT 63BGA | S34MS02G104BHV013.pdf | |
| AT29C256-20PC | IC FLASH 256KBIT 200NS 28DIP | AT29C256-20PC.pdf | |
| MT48H8M16LFB4-8 IT:J TR | IC SDRAM 128MBIT 125MHZ 54VFBGA | MT48H8M16LFB4-8 IT:J TR.pdf | |
| M29W320DT70N6E | IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP | M29W320DT70N6E.pdf |