| Manufacturer Part Number: | PQ1AS10C0K |
|---|---|
| Manufacturer: | Sharp Microelectronics |
| Product Category: | PMIC - LED Drivers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED Driver IC 150mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PQ1AS10C0K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PQ1AS10C0K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Lighting Product Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - LED Drivers | |
| Manufacturer | Sharp Microelectronics | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Topology | - | |
| Internal Switch(s) | - | |
| Number of Outputs | - | |
| Voltage - Supply (Min) | 100VAC | |
| Voltage - Supply (Max) | 120VAC | |
| Voltage - Output | - | |
| Current - Output / Channel | 150mA | |
| Frequency | - | |
| Dimming | - | |
| Applications | - | |
| Operating Temperature | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | - | |
| Supplier Device Package | - | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PQ1AS10C0K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PQ1AS10C0K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Sharp Microelectronics all series components. The condition of PQ1AS10C0K is new and unused, you can buy PQ1AS10C0K Sharp Microelectronics with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PQ1AS10C0K.
| 8N3SV76AC-0148CDI | VCXO IC 231.25MHz 6-CLCC | 8N3SV76AC-0148CDI.pdf | |
| PIC16C72AT-20I/SO | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 3.5KB (2K x 14) OTP 28-SOIC | PIC16C72AT-20I/SO.pdf | |
| CY7C60333-LFXC | M8C enCoRe™ III CY7C603xx Microcontroller IC 8-Bit 12MHz 8KB (8K x 8) FLASH 32-QFN Exposed Pad (5x5) | CY7C60333-LFXC.pdf | |
| MAX4986CTO+ | IC SWITCH/RE-DVR SAS 42TQFN | MAX4986CTO+.pdf | |
| MCP23018-E/MJ | I/O Expander 16 I²C 3.4MHz 24-QFN-EP (4x4) | MCP23018-E/MJ.pdf | |
| TLV2762CDGK | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-VSSOP | TLV2762CDGK.pdf | |
| GS7025-CQME3 | IC RECEIVER DIGITAL 44MQFP | GS7025-CQME3.pdf | |
| 74HCT390DB,118 | IC DUAL DECADE RIPP COUNT 16SSOP | 74HCT390DB,118.pdf | |
| MC74VHCT573ADW | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOIC | MC74VHCT573ADW.pdf | |
| AT29LV020-12TC | IC FLASH 2MBIT 120NS 32TSOP | AT29LV020-12TC.pdf | |
| CAT28C64BL12 | IC EEPROM 64KBIT 120NS 28DIP | CAT28C64BL12.pdf | |
| MAX6822MUK+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-5 | MAX6822MUK+T.pdf | |
| LT3435IFE#TRPBF | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.25V 1 Output 3A (Switch) 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | LT3435IFE#TRPBF.pdf |