| Manufacturer Part Number: | PTV30B-E3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 32V 600mW ±6% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PTV30B-E3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PTV30B-E3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 32V | |
| Tolerance | ±6% | |
| Power - Max | 600mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 18 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 23V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PTV30B-E3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PTV30B-E3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of PTV30B-E3/84A is new and unused, you can buy PTV30B-E3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PTV30B-E3/84A.
| JANTX1N4107D-1 | Zener Diode 13V 500mW ±1% Through Hole DO-35 (DO-204AH) | JANTX1N4107D-1.pdf | |
| 2N6517RLRAG | TRANS NPN 350V 0.5A TO-92 | 2N6517RLRAG.pdf | |
| SI1913DH-T1-E3 | MOSFET 2P-CH 20V 0.88A SC70-6 | SI1913DH-T1-E3.pdf | |
| FDP24N40 | MOSFET N-CH 400V 24A TO-220 | FDP24N40.pdf | |
| IRFL014TRPBF | MOSFET N-CH 60V 2.7A SOT223 | IRFL014TRPBF.pdf | |
| 8N4Q001EG-203LCDI8 | Clock Oscillator IC 622.08MHz, 155.52MHz, 644.5313MHz, 669.3266MHz 10-CLCC | 8N4Q001EG-203LCDI8.pdf | |
| CENGLH7A400-10-503HC-B | - Embedded Module ARM922T, LH7A400 200MHz 64MB 16MB | CENGLH7A400-10-503HC-B.pdf | |
| PIC16F1716T-I/SS | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 28-SSOP | PIC16F1716T-I/SS.pdf | |
| T2080NSE7PTB | PowerPC e6500 Microprocessor IC QorIQ T2 4 Core, 64-Bit 1.8GHz 896-FCPBGA (25x25) | T2080NSE7PTB.pdf | |
| EL1510CS-T13 | 2/0 Driver 8-SOIC | EL1510CS-T13.pdf | |
| OPA890IDBVT | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit SOT-23-6 | OPA890IDBVT.pdf | |
| SN74AUC1G14MDBVREP | Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger SOT-23-5 | SN74AUC1G14MDBVREP.pdf | |
| SN74LVC2T45YZPR | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 2 Channel 420Mbps 8-DSBGA, 8-WCSP (1.9x0.9) | SN74LVC2T45YZPR.pdf | |
| HEF4511BT,653 | IC LATCH/DECODER/DRIVER 16SOIC | HEF4511BT,653.pdf | |
| MIC4421CM | IC DRIVER MOSFET 9A LS 8-SOIC | MIC4421CM.pdf |