| Manufacturer Part Number: | PTV30B-M3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 32V 600mW ±6% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PTV30B-M3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PTV30B-M3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 32V | |
| Tolerance | ±6% | |
| Power - Max | 600mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 18 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 23V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PTV30B-M3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PTV30B-M3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of PTV30B-M3/84A is new and unused, you can buy PTV30B-M3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PTV30B-M3/84A.
| VF40M120C-M3/4W | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 120V 20A Through Hole TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab | VF40M120C-M3/4W.pdf | |
| 1N704 | Zener Diode 4.1V 250mW ±10% Through Hole DO-35 | 1N704.pdf | |
| 1N5375/TR12 | Zener Diode 82V 5W ±20% Through Hole T-18 | 1N5375/TR12.pdf | |
| BTB06-600BWRG | TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB | BTB06-600BWRG.pdf | |
| SI2343DS-T1-GE3 | MOSFET P-CH 30V 3.1A SOT-23 | SI2343DS-T1-GE3.pdf | |
| LCMXO2-2000UHE-5FG484C | IC FPGA 278 I/O 484FBGA | LCMXO2-2000UHE-5FG484C.pdf | |
| PIC18LF1320-I/SO | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 8KB (4K x 16) FLASH 18-SOIC | PIC18LF1320-I/SO.pdf | |
| AU5780AD/N,112 | 1/1 Transceiver Full J1850 8-SO | AU5780AD/N,112.pdf | |
| AD8304ARUZ-RL7 | Logarithmic Converter IC Fiber Optics 14-TSSOP | AD8304ARUZ-RL7.pdf | |
| 72V245L15TF8 | IC FIFO SYNC 4096X18 15NS 64QFP | 72V245L15TF8.pdf | |
| CYD18S72V-100BBI | IC SRAM 18MBIT 100MHZ 484FBGA | CYD18S72V-100BBI.pdf | |
| MAX6720UTSYD3+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 3 Channel SOT-23-6 | MAX6720UTSYD3+T.pdf | |
| TPS54160QDGQRQ1 | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 1.5A 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad | TPS54160QDGQRQ1.pdf |