| Manufacturer Part Number: | PZM10NB2A,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 10V 220mW ±2% Surface Mount SMT3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PZM10NB2A,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PZM10NB2A,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 10V | |
| Tolerance | ±2% | |
| Power - Max | 220mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200nA @ 7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 100mA | |
| Operating Temperature | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SMT3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PZM10NB2A,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PZM10NB2A,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of PZM10NB2A,115 is new and unused, you can buy PZM10NB2A,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PZM10NB2A,115.
| GBPC1504-G | RECTIFIER BRIDGE 15A 400V GBPC | GBPC1504-G.pdf | |
| 1N5234B-TR | Zener Diode 6.2V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5234B-TR.pdf | |
| STE26NA90 | MOSFET N-CH 900V 26A ISOTOP | STE26NA90.pdf | |
| DS2000AZZZ | PCI Express to PCI Translation Bridge Interface 201-BGA MICROSTAR (15x15) | DS2000AZZZ.pdf | |
| MAX44250AUA+ | Auto-Zero Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-uMAX | MAX44250AUA+.pdf | |
| AT29BV010A-15JU | IC FLASH 1MBIT 150NS 32PLCC | AT29BV010A-15JU.pdf | |
| S-8209AAR-T8T1U | Battery Multi-Function Controller IC Lithium-Ion/Polymer 8-TSSOP | S-8209AAR-T8T1U.pdf | |
| LTC2954CTS8-1#TRPBF | Power Supply Controller Push Button, On/Off Controller TSOT-23-8 | LTC2954CTS8-1#TRPBF.pdf | |
| XC6123F517ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6123F517ER-G.pdf | |
| XC6121E637ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6121E637ER-G.pdf | |
| REF102BP | Series Voltage Reference IC ±0.05% 10mA 8-DIP (0.300", 7.62mm) | REF102BP.pdf | |
| UCC38086PWG4 | Buck, Boost, Half-Bridge, Push-Pull Regulator Positive Output Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-TSSOP | UCC38086PWG4.pdf | |
| LTC3410ESC6-1.875#TRPBF | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.875V 1 Output 300mA 6-VSSOP, SC-88, SOT-363 | LTC3410ESC6-1.875#TRPBF.pdf | |
| LT3460ESC6-1#TRPBF | Boost, SEPIC Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.255V 1 Output 180mA (Switch) 6-VSSOP, SC-88, SOT-363 | LT3460ESC6-1#TRPBF.pdf | |
| TS14002-C025DFNR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 150mA 8-MLPD (2x2) | TS14002-C025DFNR.pdf |