| Manufacturer Part Number: | PZM11NB2A,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 11V 220mW ±2% Surface Mount SMT3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PZM11NB2A,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PZM11NB2A,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 11V | |
| Tolerance | ±2% | |
| Power - Max | 220mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 8V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 100mA | |
| Operating Temperature | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SMT3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PZM11NB2A,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PZM11NB2A,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of PZM11NB2A,115 is new and unused, you can buy PZM11NB2A,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PZM11NB2A,115.
| BAT54WTR | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOT323 | BAT54WTR.pdf | |
| VLZ3V0-GS08 | Zener Diode 3V 500mW Surface Mount SOD-80 QuadroMELF | VLZ3V0-GS08.pdf | |
| CMDZ5253B TR | Zener Diode 25V 250mW ±5% Surface Mount SOD-323 | CMDZ5253B TR.pdf | |
| DS1080CLU+ | IC CRYSTAL MULTIPLIER SS 8-USOP | DS1080CLU+.pdf | |
| SY89297UMH-TR | Delay Line IC Multiple, Programmable 1024 Tap 2ns ~ 7.5ns 24-VFQFN Exposed Pad | SY89297UMH-TR.pdf | |
| 5M240ZT144I5N | IC CPLD 192MC 7.5NS 144TQFP | 5M240ZT144I5N.pdf | |
| CD74HC4514M96 | Decoder/Demultiplexer 1 x 4:16 24-SOIC | CD74HC4514M96.pdf | |
| SST39VF1601C-70-4C-B3KE | IC FLASH 16MBIT 70NS 48TFBGA | SST39VF1601C-70-4C-B3KE.pdf | |
| FSFR1600XSL | Converter Offline Half-Bridge Topology Up to 300kHz 9-SIP (L forming) | FSFR1600XSL.pdf | |
| BQ2084DBTR | Battery Battery Monitor IC Lithium-Ion/Polymer 38-TSSOP | BQ2084DBTR.pdf | |
| TB62262FTG,EL | Bipolar Motor Driver Power MOSFET PWM 48-WQFN (7x7) | TB62262FTG,EL.pdf | |
| TPS3808G25DBVTG4 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-6 | TPS3808G25DBVTG4.pdf | |
| ISL8130IAZ | Buck, Boost, Flyback, SEPIC Regulator Positive Output Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 20-QSOP | ISL8130IAZ.pdf | |
| S-814A47AMC-BDLT2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.7V 135mA SOT-23-5 | S-814A47AMC-BDLT2G.pdf |