| Manufacturer Part Number: | PZM4.3NB2A,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 4.3V 220mW ±2% Surface Mount SMT3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PZM4.3NB2A,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PZM4.3NB2A,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 4.3V | |
| Tolerance | ±2% | |
| Power - Max | 220mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 90 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 100mA | |
| Operating Temperature | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SMT3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PZM4.3NB2A,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PZM4.3NB2A,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of PZM4.3NB2A,115 is new and unused, you can buy PZM4.3NB2A,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PZM4.3NB2A,115.
| AZ23B6V2-E3-18 | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 6.2V 300mW ±2% SOT-23 | AZ23B6V2-E3-18.pdf | |
| IXGH36N60B3C1 | IGBT PT 600V 75A 250W Through Hole TO-247AD (IXGH) | IXGH36N60B3C1.pdf | |
| MPC9448AC | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 350MHz 32-LQFP | MPC9448AC.pdf | |
| 8N3Q001KG-0145CDI8 | Clock Oscillator IC 100MHz, 200MHz, 333MHz, 400MHz 10-CLCC | 8N3Q001KG-0145CDI8.pdf | |
| DS1642-70+ | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 2KB Parallel 24-DIP Module (0.600", 15.24mm) | DS1642-70+.pdf | |
| NUC131SD2AE | ARM® Cortex®-M0 NuMicro™ NUC131 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 68KB (68K x 8) FLASH 64-LQFP (7x7) | NUC131SD2AE.pdf | |
| DF2111BVT10BV | H8S/2000 H8® H8S/2100 Microcontroller IC 16-Bit 10MHz 64KB (64K x 8) FLASH 144-TQFP (16x16) | DF2111BVT10BV.pdf | |
| MPC8313ECVRAGDB | PowerPC e300c3 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 400MHz 516-TEPBGA (27x27) | MPC8313ECVRAGDB.pdf | |
| OPA4342PA | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-PDIP | OPA4342PA.pdf | |
| UA733CNSR | IC AMP VIDEO DIFF 14SO | UA733CNSR.pdf | |
| W25Q64DWSSIG | IC FLASH 64MBIT 104MHZ 8SOIC | W25Q64DWSSIG.pdf | |
| IS61NVP51236-200B3LI | IC SRAM 18MB 200MHZ 165BGA | IS61NVP51236-200B3LI.pdf | |
| NCP1212PG | Converter Offline Flyback, Forward Topology Up to 200kHz 8-PDIP | NCP1212PG.pdf | |
| AP3586AMPTR-G1 | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 8-PSOP | AP3586AMPTR-G1.pdf | |
| AP139-35WG-7 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.5V 300mA SOT-25 | AP139-35WG-7.pdf |