| Manufacturer Part Number: | PZM4.7NB2A,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 4.7V 220mW ±2% Surface Mount SMT3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PZM4.7NB2A,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PZM4.7NB2A,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 4.7V | |
| Tolerance | ±2% | |
| Power - Max | 220mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 100mA | |
| Operating Temperature | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SMT3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PZM4.7NB2A,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PZM4.7NB2A,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of PZM4.7NB2A,115 is new and unused, you can buy PZM4.7NB2A,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PZM4.7NB2A,115.
| FGH60N60UFDTU | IGBT Field Stop 600V 120A 298W Through Hole TO-247 | FGH60N60UFDTU.pdf | |
| MPC9817ENR2 | IC PLL CLOCK GENERATOR 20-SSOP | MPC9817ENR2.pdf | |
| DS1642-100 | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 2KB Parallel 24-DIP Module (0.600", 15.24mm) | DS1642-100.pdf | |
| MC74VHC4053MG | 3 Circuit IC Switch 2:1 100 Ohm 16-SOEIAJ | MC74VHC4053MG.pdf | |
| MAX4159ESD+ | IC VIDEO MUX/AMP 2CH 14-SOIC | MAX4159ESD+.pdf | |
| SN74ABT533APWR | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-TSSOP | SN74ABT533APWR.pdf | |
| 70V9269L15PRF | IC SRAM 256KBIT 15NS 128TQFP | 70V9269L15PRF.pdf | |
| MC33812EK | Small Engine PMIC 32-SOIC Exposed Pad | MC33812EK.pdf | |
| L6599AFD | Power Supply Controller Resonant Converter Controller 16-SO | L6599AFD.pdf | |
| MAX6717UKSDD3+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel SOT-23-5 | MAX6717UKSDD3+T.pdf | |
| XC6122C240ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6122C240ER-G.pdf | |
| IRU3013CW | - Controller, Intel Pentium® III Voltage Regulator IC 4 Output 24-SOIC W | IRU3013CW.pdf |