| Manufacturer Part Number: | PZM9.1NB2A,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 9.1V 220mW ±2% Surface Mount SMT3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PZM9.1NB2A,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PZM9.1NB2A,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 9.1V | |
| Tolerance | ±2% | |
| Power - Max | 220mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 6V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 100mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SMT3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PZM9.1NB2A,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PZM9.1NB2A,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of PZM9.1NB2A,115 is new and unused, you can buy PZM9.1NB2A,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PZM9.1NB2A,115.
| CMHD3595 TR | DIODE GEN PURP 150V 150MA SOD123 | CMHD3595 TR.pdf | |
| RGP10DEHE3/73 | Diode Standard 200V 1A Through Hole DO-204AL (DO-41) | RGP10DEHE3/73.pdf | |
| MMBT2222ATT1G | TRANS NPN 40V 0.6A SC75-3 | MMBT2222ATT1G.pdf | |
| SBC847CWT1G | TRANS NPN 45V 0.1A SOT-323 | SBC847CWT1G.pdf | |
| FQD5N20LTM | MOSFET N-CH 200V 3.8A DPAK | FQD5N20LTM.pdf | |
| 8N3DV85FC-0071CDI | VCXO IC 622.08MHz, 672.1627MHz 6-CLCC | 8N3DV85FC-0071CDI.pdf | |
| A54SX32A-CQ256M | IC FPGA 228 I/O 256CQFP | A54SX32A-CQ256M.pdf | |
| ATMEGA64-16MUR | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 64KB (32K x 16) FLASH 64-QFN (9x9) | ATMEGA64-16MUR.pdf | |
| TJA1028TK/5V0/20:1 | 1/1 Transceiver Full LIN 8-HVSON (3x3) | TJA1028TK/5V0/20:1.pdf | |
| 72V815L15PF | IC FIFO SYNC 512X18 15NS 128QFP | 72V815L15PF.pdf | |
| DM74145N | Decoder 1 x 4:10 16-PDIP | DM74145N.pdf | |
| 70T651S15BC | IC SRAM 9MBIT 15NS 256CABGA | 70T651S15BC.pdf | |
| MCP73871T-2AAI/ML | IC USB/AC BATT CHRGR W/PPM 20QFN | MCP73871T-2AAI/ML.pdf | |
| IR1150IPBF | PFC IC Continuous Conduction (CCM) 200kHz 8-DIP | IR1150IPBF.pdf | |
| MAX6388XS40D5-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 2 Channel SC-70-4 | MAX6388XS40D5-T.pdf |