| Manufacturer Part Number: | PZT2907A,135 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 60V 0.6A SOT223 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PZT2907A,135 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PZT2907A,135 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 1.15W | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA | |
| Supplier Device Package | SC-73 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PZT2907A,135 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PZT2907A,135 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of PZT2907A,135 is new and unused, you can buy PZT2907A,135 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PZT2907A,135.
| UGB10DCTHE3/45 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 200V 5A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | UGB10DCTHE3/45.pdf | |
| SDUR540 | DIODE GEN PURP 400V TO220AC | SDUR540.pdf | |
| MMBZ5237BS-7-F | Zener Diode Array 2 Independent 8.2V 200mW ±5% SOT-363 | MMBZ5237BS-7-F.pdf | |
| CZRA4748-G | Zener Diode 22V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) | CZRA4748-G.pdf | |
| DMN5L06VK-7 | MOSFET 2N-CH 50V 0.28A SOT-563 | DMN5L06VK-7.pdf | |
| FGA50N100BNTTU | IGBT NPT and Trench 1000V 50A 156W Through Hole TO-3PN | FGA50N100BNTTU.pdf | |
| IDTADC1206S040H-C18 | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Flash 44-PQFP (10x10) | IDTADC1206S040H-C18.pdf | |
| X95840UV20I-2.7T1 | Digital Potentiometer 50k Ohm 4 Circuit 256 Taps I²C Interface 20-TSSOP | X95840UV20I-2.7T1.pdf | |
| LT1332CG#PBF | 3/5 Transceiver Full RS232 28-SSOP | LT1332CG#PBF.pdf | |
| LPC47N207-JV | Controller Interface 64-STQFP (7x7) | LPC47N207-JV.pdf | |
| NC7SZ05M5X | Inverter IC 1 Channel Open Drain SOT-23-5 | NC7SZ05M5X.pdf | |
| IS43TR16256AL-15HBLI-TR | IC DDR3L 4GB 96BGA | IS43TR16256AL-15HBLI-TR.pdf | |
| IS42S32400D-7T | IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 86TSOP | IS42S32400D-7T.pdf | |
| TLC7733QPWRG4 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-TSSOP | TLC7733QPWRG4.pdf | |
| MAX818LEPA+ | Supervisor 1 Channel 8-PDIP | MAX818LEPA+.pdf |