| Manufacturer Part Number: | REG710NA-3.3/3K |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators |
| Available Quantity: | 15010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Charge Pump Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 30mA SOT-23-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | REG710NA-3.3/3K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-REG710NA-3.3/3K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Manufacturer Product Page | REG710NA-3.3/3K Specifications | |
| Online Catalog | Charge Pump | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Function | Step-Up/Step-Down | |
| Output Configuration | Positive | |
| Topology | Charge Pump | |
| Output Type | Fixed | |
| Number of Outputs | 1 | |
| Voltage - Input (Min) | 1.8V | |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V | |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V | |
| Voltage - Output (Max) | - | |
| Current - Output | 30mA | |
| Frequency - Switching | 1MHz | |
| Synchronous Rectifier | No | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-23-6 | |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | REG710NA-3.3/3K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
REG710NA-3.3/3K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of REG710NA-3.3/3K is new and unused, you can buy REG710NA-3.3/3K T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for REG710NA-3.3/3K.
| CZRU2V7B | Zener Diode 2.7V 150mW ±3% Surface Mount 0603/SOD-523F | CZRU2V7B.pdf | |
| HN2A01FU-Y(TE85L,F | TRANS 2PNP 50V 0.15A US6 | HN2A01FU-Y(TE85L,F.pdf | |
| FJNS4209RBU | TRANS PREBIAS PNP 300MW TO92S | FJNS4209RBU.pdf | |
| A2T26H300-24SR6 | RF Mosfet LDMOS (Dual) 28V 800mA 2.5GHz 14.5dB 60W NI-1230-4LS2L | A2T26H300-24SR6.pdf | |
| DMG7401SFGQ-7 | MOSFET P-CH 30V 9.8A PWRDI3333-8 | DMG7401SFGQ-7.pdf | |
| MTB23P06VT4 | MOSFET P-CH 60V 23A D2PAK | MTB23P06VT4.pdf | |
| ADS54J66IRMP | 14 Bit Analog to Digital Converter 4 Input 4 Pipelined 72-VQFN (10x10) | ADS54J66IRMP.pdf | |
| MKL15Z128VLK4 | ARM® Cortex®-M0+ Kinetis KL1 Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 128KB (128K x 8) FLASH 80-LQFP (12x12) | MKL15Z128VLK4.pdf | |
| MSP430F2274TDA | MSP430 MSP430F2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 32KB (32K x 8 + 256B) FLASH 38-TSSOP | MSP430F2274TDA.pdf | |
| S9S08SG16E1MTLR | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 16KB (16K x 8) FLASH 28-TSSOP | S9S08SG16E1MTLR.pdf | |
| EZ80F91GAZ0BEG | eZ80 ZGATE™ Microcontroller IC 8-Bit 50MHz 256KB (256K x 8) FLASH | EZ80F91GAZ0BEG.pdf | |
| AT97SC3204-X1A191 | IC CRYPTO TPM LPC 28TSSOP | AT97SC3204-X1A191.pdf | |
| MAX4694ETE+T | 4 Circuit IC Switch 2:1 70 Ohm 16-TQFN (4x4) | MAX4694ETE+T.pdf | |
| SN74LVC8T245PWRG4 | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 8 Channel 24-TSSOP | SN74LVC8T245PWRG4.pdf | |
| LNK605PG | Converter Offline Flyback Topology Up to 85kHz DIP-8C | LNK605PG.pdf |