| Manufacturer Part Number: | RLZTE-1120A |
|---|---|
| Manufacturer: | Rohm Semiconductor |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 19.1V 500mW ±3% Surface Mount LLDS |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RLZTE-1120A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RLZTE-1120A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 18/Sep/2012 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Rohm Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 19.1V | |
| Tolerance | ±3% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 28 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200nA @ 15V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 | |
| Supplier Device Package | LLDS | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RLZTE-1120A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RLZTE-1120A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Rohm Semiconductor all series components. The condition of RLZTE-1120A is new and unused, you can buy RLZTE-1120A Rohm Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RLZTE-1120A.
| KBJ4005G | DIODE BRIDGE 50V 4A KBJ | KBJ4005G.pdf | |
| R6001625XXYA | Diode Standard 1600V (1.6kV) 250A Chassis, Stud Mount DO-205AB, DO-9 | R6001625XXYA.pdf | |
| CDLL758 | Zener Diode 10V 500mW ±10% Surface Mount DO-213AB | CDLL758.pdf | |
| 1N3349B | Zener Diode 180V 50W ±5% Chassis, Stud Mount DO-5 | 1N3349B.pdf | |
| BC239BTA | TRANS NPN 25V 0.1A TO-92 | BC239BTA.pdf | |
| PCF2123TS/1,118 | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar SPI 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | PCF2123TS/1,118.pdf | |
| MAX1168BCEG+ | 16 Bit Analog to Digital Converter 8 Input 1 SAR 24-QSOP | MAX1168BCEG+.pdf | |
| MAX11638EEE+ | 8 Bit Analog to Digital Converter 8 Input 1 SAR 16-QSOP | MAX11638EEE+.pdf | |
| AD7390AR | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 8-SOIC | AD7390AR.pdf | |
| LFSCM3GA115EP1-5FF1704C | IC FPGA 942 I/O 1704FCBGA | LFSCM3GA115EP1-5FF1704C.pdf | |
| PIC32MX470F512H-120/PT | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 512KB (512K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC32MX470F512H-120/PT.pdf | |
| DSPIC33FJ16MC102T-I/ML | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 16 MIPs 16KB (16K x 8) FLASH 28-QFN (6x6) | DSPIC33FJ16MC102T-I/ML.pdf | |
| DS26324GA2+ | 16/16 Transceiver LIN 256-CSBGA (17x17) | DS26324GA2+.pdf | |
| AD8505ACBZ-RL | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 6-WLCSP (0.91x1.39) | AD8505ACBZ-RL.pdf | |
| MB3771PF-G-BND-JNE1 | Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel 8-SOP | MB3771PF-G-BND-JNE1.pdf |