| Manufacturer Part Number: | RLZTE-115.1A |
|---|---|
| Manufacturer: | Rohm Semiconductor |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 5.1V 500mW ±3% Surface Mount LLDS |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RLZTE-115.1A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RLZTE-115.1A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 18/Sep/2012 Multiple Devices 05/Aug/2014 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Rohm Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 5.1V | |
| Tolerance | ±3% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 20 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 1.5V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 | |
| Supplier Device Package | LLDS | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RLZTE-115.1A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RLZTE-115.1A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Rohm Semiconductor all series components. The condition of RLZTE-115.1A is new and unused, you can buy RLZTE-115.1A Rohm Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RLZTE-115.1A.
| BZX384B13-E3-08 | Zener Diode 13V 200mW ±2% Surface Mount SOD-323 | BZX384B13-E3-08.pdf | |
| 1N5343BE3/TR13 | Zener Diode 7.5V 5W ±5% Through Hole T-18 | 1N5343BE3/TR13.pdf | |
| MMBZ5250ELT1 | Zener Diode 20V 225mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) | MMBZ5250ELT1.pdf | |
| SI3456CDV-T1-GE3 | MOSFET N-CH 30V 7.7A 6TSOP | SI3456CDV-T1-GE3.pdf | |
| BSC048N025S G | MOSFET N-CH 25V 89A TDSON-8 | BSC048N025S G.pdf | |
| PL123E-05HSI | IC CLK ZDB 1:5 220MHZ 8SOIC | PL123E-05HSI.pdf | |
| 8N4SV76LC-0051CDI | VCXO IC 672.1562MHz 6-CLCC | 8N4SV76LC-0051CDI.pdf | |
| PCM1800E/2K | ADC, Audio 20 bit 48k Serial 24-SSOP | PCM1800E/2K.pdf | |
| DS1809-100+ | Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 64 Taps Pushbutton Interface 8-PDIP | DS1809-100+.pdf | |
| XC7VH580T-2FLG1155C | IC FPGA 400 I/O 1155FCBGA | XC7VH580T-2FLG1155C.pdf | |
| EPF10K200SFC484-1X | IC FPGA 369 I/O 484FBGA | EPF10K200SFC484-1X.pdf | |
| STM32F101V8T6 | ARM® Cortex®-M3 STM32 F1 Microcontroller IC 32-Bit 36MHz 64KB (64K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | STM32F101V8T6.pdf | |
| PIC18LF25K50T-I/SS | PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 48MHz 32KB (16K x 16) FLASH 28-SSOP | PIC18LF25K50T-I/SS.pdf | |
| NS9750B-A1-I162 | IC ARM9 MICROPROCESSOR 388BGA | NS9750B-A1-I162.pdf | |
| LMH6722MA/NOPB | IC OP AMP QUAD VIDEO 14-SOIC | LMH6722MA/NOPB.pdf |