| Manufacturer Part Number: | S4PDHM3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Standard 200V 4A Surface Mount TO-277A (SMPC) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | S4PDHM3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-S4PDHM3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Other | DD-005-2015-Rev-0 26/Jan2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not Available | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 4A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 4A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 2.5µs | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 200V | |
| Capacitance @ Vr, F | 30pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | S4PDHM3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
S4PDHM3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of S4PDHM3/87A is new and unused, you can buy S4PDHM3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for S4PDHM3/87A.
| FDS6910 | MOSFET 2N-CH 30V 7.5A 8SOIC | FDS6910.pdf | |
| STGB20NB32LZ | IGBT 375V 40A 150W Surface Mount D2PAK | STGB20NB32LZ.pdf | |
| DS1091LUB-027+ | IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP | DS1091LUB-027+.pdf | |
| 8N4SV75KC-0043CDI8 | VCXO IC 496MHz 6-CLCC | 8N4SV75KC-0043CDI8.pdf | |
| PPC5567MVR132 | e200z6 MPC55xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 132MHz 2MB (2M x 8) FLASH 416-PBGA (27x27) | PPC5567MVR132.pdf | |
| MC68302EH25CB1 | M68000 Microprocessor IC M683xx 1 Core, 8/16-Bit 25MHz 132-PQFP (24.13x24.13) | MC68302EH25CB1.pdf | |
| SI32391-B-FM1R | Telecom IC Subscriber Line Interface Concept (SLIC) 48-QFN (7x7) | SI32391-B-FM1R.pdf | |
| THS4211DGNR | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-MSOP-PowerPad | THS4211DGNR.pdf | |
| MAX3816CUE+T | IC I2C 2WIRE EXTENDER DDC-DVI | MAX3816CUE+T.pdf | |
| SN74LS191DR | IC SYNC 4-BIT UP/DN CNTR 16-SOIC | SN74LS191DR.pdf | |
| 25C320-I/SN | IC EEPROM 32KBIT 3MHZ 8SOIC | 25C320-I/SN.pdf | |
| IDT71P74604S200BQ | IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165CABGA | IDT71P74604S200BQ.pdf | |
| AH293-YL-13 | Motor Driver Power MOSFET On/Off SOT-89-5 | AH293-YL-13.pdf | |
| MP20046DN-F-LF | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 2A 8-SOIC-EP | MP20046DN-F-LF.pdf | |
| LP2989AIM-3.3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 500mA 8-SOIC | LP2989AIM-3.3.pdf |