| Manufacturer Part Number: | S4PJ-M3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 10691 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 600V 4A TO277A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | S4PJ-M3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-S4PJ-M3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Standard Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 4A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 4A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 2.5µs | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 600V | |
| Capacitance @ Vr, F | 30pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | S4PJ-M3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
S4PJ-M3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of S4PJ-M3/86A is new and unused, you can buy S4PJ-M3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for S4PJ-M3/86A.
| S3B-13-F | DIODE GEN PURP 100V 3A SMC | S3B-13-F.pdf | |
| RS3D-13 | Diode Standard 200V 3A Surface Mount SMC | RS3D-13.pdf | |
| MMSZ5232B-TP | Zener Diode 5.6V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 | MMSZ5232B-TP.pdf | |
| Q2004LT | TRIAC INT TRIGGER 200V 4A TO220 | Q2004LT.pdf | |
| NTD4805NT4G | MOSFET N-CH 30V 12.7A DPAK | NTD4805NT4G.pdf | |
| PIC24FJ32MC101-E/SS | PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 16 MIPs 32KB (11K x 24) FLASH 20-SSOP | PIC24FJ32MC101-E/SS.pdf | |
| EL8100ISZ-T13 | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | EL8100ISZ-T13.pdf | |
| NLJ27WZ14DFT2G | IC BUFFER DUAL CMOS SC88-6 | NLJ27WZ14DFT2G.pdf | |
| APX809-44SAG-7 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 | APX809-44SAG-7.pdf | |
| MAX793TCSE+T | Supervisor Open Drain, Push-Pull 1 Channel 16-SOIC | MAX793TCSE+T.pdf | |
| XC6118C33DGR-G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 4-USP (1.2x1.6) | XC6118C33DGR-G.pdf | |
| TPS63000DRCT | Buck-Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.2V 1 Output 1.6A (Switch) 10-VFDFN Exposed Pad | TPS63000DRCT.pdf | |
| TC1121CUA713 | Charge Pump Switching Regulator IC Negative Fixed -Vin 1 Output 100mA 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | TC1121CUA713.pdf | |
| AP1115AY15G-13 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 600mA SOT-89-3 | AP1115AY15G-13.pdf |