| Manufacturer Part Number: | SAA-XC866-4FRA 5V BE |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | XC800 XC8xx Microcontroller IC 8-Bit 86MHz 16KB (16K x 8) FLASH 38-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SAA-XC866-4FRA 5V BE Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SAA-XC866-4FRA 5V BE | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | XC8xx | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Core Processor | XC800 | |
| Core Size | 8-Bit | |
| Speed | 86MHz | |
| Connectivity | SSI, UART/USART | |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 27 | |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) | |
| Program Memory Type | FLASH | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 768 x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.3 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 140°C (TA) | |
| Package / Case | 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) | |
| Supplier Device Package | 38-TSSOP | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SAA-XC866-4FRA 5V BE | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SAA-XC866-4FRA 5V BE is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of SAA-XC866-4FRA 5V BE is new and unused, you can buy SAA-XC866-4FRA 5V BE Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SAA-XC866-4FRA 5V BE.
| RS1MSWF-7 | DIODE RECT STD 1000V 1A SOD123F | RS1MSWF-7.pdf | |
| MSS1P6-E3/89A | Diode Schottky 60V 1A Surface Mount MicroSMP | MSS1P6-E3/89A.pdf | |
| SMV1236-074LF | DIODE VARACTOR CAP 15V CC SC-70 | SMV1236-074LF.pdf | |
| AZ23C11-7-F | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 11V 300mW ±5% SOT-23-3 | AZ23C11-7-F.pdf | |
| MZP4750ARLG | Zener Diode 27V 3W ±5% Through Hole Axial | MZP4750ARLG.pdf | |
| TAN15 | RF Transistor NPN 50V 2A 960MHz ~ 1.215GHz 175W Chassis Mount 55LT | TAN15.pdf | |
| IRL540NSTRL | MOSFET N-CH 100V 36A D2PAK | IRL540NSTRL.pdf | |
| LTC2640AITS8-HZ12#TRMPBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 TSOT-23-8 | LTC2640AITS8-HZ12#TRMPBF.pdf | |
| XC866L4FRA3VBEKXUMA1 | XC800 XC8xx Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 16KB (16K x 8) FLASH 38-TSSOP | XC866L4FRA3VBEKXUMA1.pdf | |
| XUF210-256-TQ128-C20 | XCore XUF Microcontroller IC 32-Bit 10-Core 2000MIPS 2MB (2M x 8) FLASH 128-TQFP (14x14) | XUF210-256-TQ128-C20.pdf | |
| LM8322JGR8X/NOPB | Mobile Communications Interface 36-CSBGA (3.5x3.5) | LM8322JGR8X/NOPB.pdf | |
| ISL28006FH50Z-T7A | Current Sense Amplifier 1 Circuit SOT-23-5 | ISL28006FH50Z-T7A.pdf | |
| AD8206WHRZ-RL | Differential Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | AD8206WHRZ-RL.pdf | |
| 74AC08PC | AND Gate IC 4 Channel 14-PDIP | 74AC08PC.pdf | |
| SI9122ADLP-T1-E3 | Half-Bridge Regulator Positive, Isolation Capable Output Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC PowerPAK® MLP65-20 | SI9122ADLP-T1-E3.pdf |