| Manufacturer Part Number: | SAA-XC866L-2FRA 5V BE |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | XC800 XC8xx Microcontroller IC 8-Bit 86MHz 8KB (8K x 8) FLASH 38-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SAA-XC866L-2FRA 5V BE Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SAA-XC866L-2FRA 5V BE | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | XC8xx | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Core Processor | XC800 | |
| Core Size | 8-Bit | |
| Speed | 86MHz | |
| Connectivity | LIN, SSI, UART/USART | |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 27 | |
| Program Memory Size | 8KB (8K x 8) | |
| Program Memory Type | FLASH | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 768 x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.3 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 140°C (TA) | |
| Package / Case | 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) | |
| Supplier Device Package | 38-TSSOP | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SAA-XC866L-2FRA 5V BE | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SAA-XC866L-2FRA 5V BE is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of SAA-XC866L-2FRA 5V BE is new and unused, you can buy SAA-XC866L-2FRA 5V BE Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SAA-XC866L-2FRA 5V BE.
| AS4PM-M3/86A | DIODE AVALANCHE 1KV 2.4A TO277 | AS4PM-M3/86A.pdf | |
| VS-95PFR140W | Diode Standard 1400V (1.4kV) 95A Stud Mount DO-203AB (DO-5) | VS-95PFR140W.pdf | |
| CXT5551E BK | TRANS PNP | CXT5551E BK.pdf | |
| 8N4SV75EC-0179CDI | VCXO IC 62.5MHz 6-CLCC | 8N4SV75EC-0179CDI.pdf | |
| PCM2707CPJT | Audio 16 bit 48k SPI, USB 32-TQFP (7x7) | PCM2707CPJT.pdf | |
| LTC2657IUFD-L12#TRPBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 8 20-QFN (5x4) | LTC2657IUFD-L12#TRPBF.pdf | |
| XC4006E-4PQ208I | IC FPGA 128 I/O 208QFP | XC4006E-4PQ208I.pdf | |
| PIC16LF1519T-I/MV | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 28KB (16K x 14) FLASH 40-UQFN (5x5) | PIC16LF1519T-I/MV.pdf | |
| PIC24HJ64GP506-E/PT | PIC PIC® 24H Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 64KB (22K x 24) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC24HJ64GP506-E/PT.pdf | |
| R5F2135AMDFP#30 | R8C R8C/3x/35M Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 96KB (96K x 8) FLASH 52-LQFP (10x10) | R5F2135AMDFP#30.pdf | |
| AD9832BRU-REEL7 | Direct Digital Synthesis IC 10 b 25MHz 32 b Tuning 16-TSSOP | AD9832BRU-REEL7.pdf | |
| P9145-I0NQGI8 | Processor-Based Systems PMIC 100-VFQFPN (8x8) | P9145-I0NQGI8.pdf | |
| UA7908CKTER | Linear Voltage Regulator IC Negative Fixed 1 Output -8V 1.5A 3-PowerFLEX™ | UA7908CKTER.pdf |