| Manufacturer Part Number: | SAB-C165-LM 3V HA |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | C166 C16xx Microcontroller IC 16-Bit 20MHz ROMless 100-MQFP (14x20) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SAB-C165-LM 3V HA Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SAB-C165-LM 3V HA | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | C16xx | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Core Processor | C166 | |
| Core Size | 16-Bit | |
| Speed | 20MHz | |
| Connectivity | EBI/EMI, SPI, UART/USART | |
| Peripherals | POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 77 | |
| Program Memory Size | - | |
| Program Memory Type | ROMless | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 2K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | - | |
| Oscillator Type | External | |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) | |
| Package / Case | 100-BQFP | |
| Supplier Device Package | 100-MQFP (14x20) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SAB-C165-LM 3V HA | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SAB-C165-LM 3V HA is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of SAB-C165-LM 3V HA is new and unused, you can buy SAB-C165-LM 3V HA Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SAB-C165-LM 3V HA.
| MUR3060WTG | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 600V 15A Through Hole TO-247-3 | MUR3060WTG.pdf | |
| MMBZ4695-E3-08 | Zener Diode 8.7V 350mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ4695-E3-08.pdf | |
| VSKT230-16 | SCR Module 1600V 510A Series Connection - All SCRs Chassis Mount 3-MAGN-A-PAK™ | VSKT230-16.pdf | |
| DMMT3904-TP | TRANS 2NPN 40V 0.2A SOT363 | DMMT3904-TP.pdf | |
| JANTXV2N6059 | TRANS NPN DARL 100V 12A TO-3 | JANTXV2N6059.pdf | |
| CS5372-BSZ | Modulator 24 bit 512k 24-SSOP | CS5372-BSZ.pdf | |
| XC6VLX240T-L1FFG1156C | IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA | XC6VLX240T-L1FFG1156C.pdf | |
| EFM8LB10F16E-A-QSOP24 | CIP-51 8051 Laser Bee Microcontroller IC 8-Bit 72MHz 16KB (16K x 8) FLASH 24-QSOP | EFM8LB10F16E-A-QSOP24.pdf | |
| SN65LBC179ADR | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 8-SOIC | SN65LBC179ADR.pdf | |
| 74LVTH125D,118 | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-SO | 74LVTH125D,118.pdf | |
| 72205LB10PFG8 | IC FIFO 256X18 SYNC 10NS 64-TQFP | 72205LB10PFG8.pdf | |
| MX29GL512FHXGI-10Q | IC FLASH 512MBIT 100NS 56FBGA | MX29GL512FHXGI-10Q.pdf | |
| LTC2950ITS8-1#TRMPBF | Power Supply Controller Push Button, On/Off Controller TSOT-23-8 | LTC2950ITS8-1#TRMPBF.pdf | |
| MAX6854UK31D3+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | MAX6854UK31D3+T.pdf | |
| XC6118N12BGR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 4-USP (1.2x1.6) | XC6118N12BGR-G.pdf |