| Manufacturer Part Number: | SAF-XC878M-13FFI 5V AA |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | XC800 XC8xx Microcontroller IC 8-Bit 27MHz 52KB (52K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SAF-XC878M-13FFI 5V AA Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SAF-XC878M-13FFI 5V AA | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | XC8xx | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Discontinued | |
| Core Processor | XC800 | |
| Core Size | 8-Bit | |
| Speed | 27MHz | |
| Connectivity | SPI, SSI, UART/USART | |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 40 | |
| Program Memory Size | 52KB (52K x 8) | |
| Program Memory Type | FLASH | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 3.25K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) | |
| Package / Case | 64-LQFP | |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (10x10) | |
| Standard Package | 1,900 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SAF-XC878M-13FFI 5V AA | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SAF-XC878M-13FFI 5V AA is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of SAF-XC878M-13FFI 5V AA is new and unused, you can buy SAF-XC878M-13FFI 5V AA Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SAF-XC878M-13FFI 5V AA.
| S2HVM7.5 | Diode Standard 7500V (7.5kV) 2A Chassis, Stud Mount | S2HVM7.5.pdf | |
| DMC9610M0R | TRANS PREBIAS DUAL NPN SSMINI5 | DMC9610M0R.pdf | |
| FGB5N60UNDF | IGBT NPT 600V 10A 73.5W Surface Mount TO-263AB (D²PAK) | FGB5N60UNDF.pdf | |
| MAX3620CETT-T | Delay Line IC Multiple 1.25ns 6-WDFN Exposed Pad | MAX3620CETT-T.pdf | |
| 8N4SV75BC-0091CDI8 | VCXO IC 70.656MHz 6-CLCC | 8N4SV75BC-0091CDI8.pdf | |
| STR755FR1T6 | ARM7® STR7 Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 128KB (128K x 8) FLASH | STR755FR1T6.pdf | |
| AT91SAM7S64-MU-999 | ARM7® SAM7S Microcontroller IC 16/32-Bit 55MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-QFN (9x9) | AT91SAM7S64-MU-999.pdf | |
| DG9424DQ-T1 | 4 Circuit IC Switch 1:1 3 Ohm 16-TSSOP | DG9424DQ-T1.pdf | |
| LE9500ABJCT | IC SLIC 1CH UNIV 75V 28PLCC | LE9500ABJCT.pdf | |
| ISL78692-1CR3Z-T7A | IC BATT CHARGER LI-ION 10DFN | ISL78692-1CR3Z-T7A.pdf | |
| LM2435T/NOPB | IC DRIVER MONOLITHIC TO-220-9 | LM2435T/NOPB.pdf |