| Manufacturer Part Number: | SAK-XC886C-6FFI 5V AC |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | XC800 XC8xx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 24KB (24K x 8) FLASH 48-TQFP (7x7) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SAK-XC886C-6FFI 5V AC Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SAK-XC886C-6FFI 5V AC | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | XC8xx | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Core Processor | XC800 | |
| Core Size | 8-Bit | |
| Speed | 24MHz | |
| Connectivity | CAN, SSI, UART/USART | |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 34 | |
| Program Memory Size | 24KB (24K x 8) | |
| Program Memory Type | FLASH | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 1.75K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) | |
| Package / Case | 48-TQFP | |
| Supplier Device Package | 48-TQFP (7x7) | |
| Standard Package | 1,800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SAK-XC886C-6FFI 5V AC | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SAK-XC886C-6FFI 5V AC is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of SAK-XC886C-6FFI 5V AC is new and unused, you can buy SAK-XC886C-6FFI 5V AC Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SAK-XC886C-6FFI 5V AC.
| VSKJ270-12 | Diode Array 1 Pair Common Anode Standard 1200V (1.2kV) 270A Chassis Mount 3-MAGN-A-PAK™ | VSKJ270-12.pdf | |
| EU 2AV1 | DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL | EU 2AV1.pdf | |
| VS-1EFH02HM3/I | DIODE GEN PURP 200V 1A DO219AB | VS-1EFH02HM3/I.pdf | |
| UDZSTE-1722B | Zener Diode 22V 200mW ±2% Surface Mount UMD2 | UDZSTE-1722B.pdf | |
| 2EZ5.6D2/TR8 | Zener Diode 5.6V 2W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ5.6D2/TR8.pdf | |
| JAN1N6324C | Zener Diode 10V 500mW ±2% Through Hole DO-35 | JAN1N6324C.pdf | |
| 1N4776A | Zener Diode 8.5V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N4776A.pdf | |
| STY112N65M5 | MOSFET N-CH 650V 93A MAX247 | STY112N65M5.pdf | |
| DAC8803IDBRG4 | 14 Bit Digital to Analog Converter 4 28-SSOP | DAC8803IDBRG4.pdf | |
| LCMXO3LF-6900C-6BG256I | IC FPGA 206 I/O 256CABGA | LCMXO3LF-6900C-6BG256I.pdf | |
| XC4008E-3PC84C | IC FPGA 61 I/O 84PLCC | XC4008E-3PC84C.pdf | |
| PIC16LF1575-E/SL | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 14-SOIC | PIC16LF1575-E/SL.pdf | |
| HMC893LP5E | IC MMIC BAND PASS FILTER 32-QFN | HMC893LP5E.pdf | |
| EQCO850SC.3-HS | Camera Interface 16-QFN (4x4) | EQCO850SC.3-HS.pdf | |
| 74LV245PW,118 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-TSSOP | 74LV245PW,118.pdf |