| Manufacturer Part Number: | SAK-XC886CLM-6FFI 5V AC |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | XC800 XC8xx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 24KB (24K x 8) FLASH 48-TQFP (7x7) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SAK-XC886CLM-6FFI 5V AC Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SAK-XC886CLM-6FFI 5V AC | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | XC8xx | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Core Processor | XC800 | |
| Core Size | 8-Bit | |
| Speed | 24MHz | |
| Connectivity | CAN, LIN, SSI, UART/USART | |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 34 | |
| Program Memory Size | 24KB (24K x 8) | |
| Program Memory Type | FLASH | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 1.75K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) | |
| Package / Case | 48-TQFP | |
| Supplier Device Package | 48-TQFP (7x7) | |
| Standard Package | 1,800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SAK-XC886CLM-6FFI 5V AC | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SAK-XC886CLM-6FFI 5V AC is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of SAK-XC886CLM-6FFI 5V AC is new and unused, you can buy SAK-XC886CLM-6FFI 5V AC Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SAK-XC886CLM-6FFI 5V AC.
| VS-10ETF12STRL-M3 | Diode Standard 1200V (1.2kV) 10A Surface Mount D2PAK | VS-10ETF12STRL-M3.pdf | |
| 1N5822/54 | Diode Schottky 40V 3A Through Hole DO-201AD | 1N5822/54.pdf | |
| TAS3001CPW | IC STEREO DIGITAL EQ 28-TSSOP | TAS3001CPW.pdf | |
| LTC6930CMS8-5.00#TRPBF | Oscillator, Silicon IC 5MHz 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | LTC6930CMS8-5.00#TRPBF.pdf | |
| LTC2637IMS-LMI8#PBF | 8 Bit Digital to Analog Converter 8 16-MSOP | LTC2637IMS-LMI8#PBF.pdf | |
| C8051F531A-IT | 8051 C8051F53x Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 8KB (8K x 8) FLASH 20-TSSOP | C8051F531A-IT.pdf | |
| ISL54208IRZ | IC SWITCH USB/CVBS/AUDIO 10-TDFN | ISL54208IRZ.pdf | |
| AD8669ARZ-REEL | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | AD8669ARZ-REEL.pdf | |
| MC10E137FNR2 | IC RIPPLE COUNTER 8BIT HS 28PLCC | MC10E137FNR2.pdf | |
| AT25DN256-XMHF-B | IC FLASH 256KB 8TSSOP | AT25DN256-XMHF-B.pdf | |
| BQ27541DRZR-G1 | Battery Multi-Function Controller IC Lithium-Ion 12-SON (2.5x4) | BQ27541DRZR-G1.pdf | |
| UC2854DWTR | PFC IC Average Current 200kHz 16-SOIC | UC2854DWTR.pdf | |
| NR117K | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 2A 8-SOIC (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | NR117K.pdf |