| Manufacturer Part Number: | SAK-XC888LM-6FFI 5V AC |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | XC800 XC8xx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 24KB (24K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SAK-XC888LM-6FFI 5V AC Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SAK-XC888LM-6FFI 5V AC | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | XC8xx | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Core Processor | XC800 | |
| Core Size | 8-Bit | |
| Speed | 24MHz | |
| Connectivity | LIN, SSI, UART/USART | |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 48 | |
| Program Memory Size | 24KB (24K x 8) | |
| Program Memory Type | FLASH | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 1.75K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) | |
| Package / Case | 64-LQFP | |
| Supplier Device Package | 64-TQFP (10x10) | |
| Standard Package | 1,900 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SAK-XC888LM-6FFI 5V AC | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SAK-XC888LM-6FFI 5V AC is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of SAK-XC888LM-6FFI 5V AC is new and unused, you can buy SAK-XC888LM-6FFI 5V AC Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SAK-XC888LM-6FFI 5V AC.
| BC847QASX | TRANS NPN/PNP 45V 0.1A 6DFN | BC847QASX.pdf | |
| BUZ73ALHXKSA1 | MOSFET N-CH 200V 5.5A TO220-3 | BUZ73ALHXKSA1.pdf | |
| M4A3-32/32-10VC | IC CPLD 32MC 10NS 44TQFP | M4A3-32/32-10VC.pdf | |
| XC3S400-4PQG208C | IC FPGA 141 I/O 208QFP | XC3S400-4PQG208C.pdf | |
| LM4928SDX/NOPB | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class AB 14-WSON (4x3) | LM4928SDX/NOPB.pdf | |
| TLV2463IN | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 14-PDIP | TLV2463IN.pdf | |
| SN74HC259DT | D-Type, Addressable 1 Channel 1:8 IC Standard 16-SOIC | SN74HC259DT.pdf | |
| MT29F1G08ABAFAWP-ITE:F | SLC 1G 128MX8 TSOP | MT29F1G08ABAFAWP-ITE:F.pdf | |
| STR-W6753 | Converter Offline Flyback Topology 19kHz ~ 25kHz TO-220F-6L | STR-W6753.pdf | |
| ADP2118ACPZ-2.5-R7 | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 2.5V 1 Output 3A 16-WQFN Exposed Pad, CSP | ADP2118ACPZ-2.5-R7.pdf | |
| LM5010MH | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.5V 1 Output 1A 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | LM5010MH.pdf | |
| TL317PSR | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.2 V ~ 32 V 100mA 8-SO | TL317PSR.pdf |