| Manufacturer Part Number: | SAK-XC888LM-8FFA 5V AC |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | XC800 XC8xx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SAK-XC888LM-8FFA 5V AC Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SAK-XC888LM-8FFA 5V AC | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | XC8xx | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Core Processor | XC800 | |
| Core Size | 8-Bit | |
| Speed | 24MHz | |
| Connectivity | LIN, SSI, UART/USART | |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 48 | |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) | |
| Program Memory Type | FLASH | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 1.75K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) | |
| Package / Case | 64-LQFP | |
| Supplier Device Package | 64-TQFP (10x10) | |
| Standard Package | 1,900 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SAK-XC888LM-8FFA 5V AC | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SAK-XC888LM-8FFA 5V AC is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of SAK-XC888LM-8FFA 5V AC is new and unused, you can buy SAK-XC888LM-8FFA 5V AC Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SAK-XC888LM-8FFA 5V AC.
| MB8S | DIODE BRIDGE 0.5A 800V 4-SOIC | MB8S.pdf | |
| SML4748-E3/61 | Zener Diode 22V 1W ±10% Surface Mount DO-214AC (SMA) | SML4748-E3/61.pdf | |
| DMP21D5UFD-7 | MOSFET P-CH 20V DFN1212-3 | DMP21D5UFD-7.pdf | |
| TK45P03M1,RQ(S | MOSFET N-CH 30V 45A DPAK-3 | TK45P03M1,RQ(S.pdf | |
| AUIRLS4030 | MOSFET N-CH 100V 180A D2PAK | AUIRLS4030.pdf | |
| PL607081UMG | IC CLK SYNTHESIZER DUAL 44QFN | PL607081UMG.pdf | |
| 8N3SV76KC-0042CDI | VCXO IC 644.5313MHz 6-CLCC | 8N3SV76KC-0042CDI.pdf | |
| LFE2-6SE-6T144I | IC FPGA 90 I/O 144TQFP | LFE2-6SE-6T144I.pdf | |
| Z8F0231PH020SG | eZ8 Encore!® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 2KB (2K x 8) FLASH | Z8F0231PH020SG.pdf | |
| MB90439SPMC-G-297-BNDE1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90435 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90439SPMC-G-297-BNDE1.pdf | |
| R5F64189PFB#UB | R32C/100 M16C/R32C/100/118 Microcontroller IC 16/32-Bit 50MHz 1MB (1M x 8) FLASH 100-LFQFP (14x14) | R5F64189PFB#UB.pdf | |
| ISL5120IBZ-T | 2 Circuit IC Switch 1:1 20 Ohm 8-SOIC | ISL5120IBZ-T.pdf | |
| MAX98088EWY+T | Stereo Audio Interface 24 b I²C, I²S, Serial, SPI™ 63-WLP | MAX98088EWY+T.pdf | |
| MCP2221A-I/ML | USB Bridge, USB to I²C/UART USB 2.0 I²C, UART Interface 16-QFN (4x4) | MCP2221A-I/ML.pdf | |
| LT6402CUD-20#PBF | Differential Amplifier 2 Circuit Differential 16-QFN-EP (3x3) | LT6402CUD-20#PBF.pdf |