| Manufacturer Part Number: | SAK-XC888LM-8FFI 5V AC |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | XC800 XC8xx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SAK-XC888LM-8FFI 5V AC Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SAK-XC888LM-8FFI 5V AC | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | XC8xx | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Core Processor | XC800 | |
| Core Size | 8-Bit | |
| Speed | 24MHz | |
| Connectivity | LIN, SSI, UART/USART | |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 48 | |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) | |
| Program Memory Type | FLASH | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 1.75K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) | |
| Package / Case | 64-LQFP | |
| Supplier Device Package | 64-TQFP (10x10) | |
| Standard Package | 1,900 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SAK-XC888LM-8FFI 5V AC | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SAK-XC888LM-8FFI 5V AC is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of SAK-XC888LM-8FFI 5V AC is new and unused, you can buy SAK-XC888LM-8FFI 5V AC Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SAK-XC888LM-8FFI 5V AC.
| 1N5262B-TR | Zener Diode 51V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5262B-TR.pdf | |
| GDZ27B-HG3-18 | Zener Diode 27V 200mW ±2% Surface Mount SOD-323 | GDZ27B-HG3-18.pdf | |
| 1N4900 | Zener Diode 12.8V 400mW ±5% Through Hole DO-7 | 1N4900.pdf | |
| UNR32AB00L | TRANS PREBIAS NPN 100MW SSSMINI3 | UNR32AB00L.pdf | |
| 87332AMI-01LFT | IC CLK GEN ECL/LVPECL 8-SOIC | 87332AMI-01LFT.pdf | |
| EPF10K200SBC356-1 | IC FPGA 274 I/O 356BGA | EPF10K200SBC356-1.pdf | |
| C8051F385-GQR | 8051 C8051F38x Microcontroller IC 8-Bit 48 MIPS 64KB (64K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) | C8051F385-GQR.pdf | |
| PIC24FJ128GB606T-I/PT | PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 128KB (43K x 24) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC24FJ128GB606T-I/PT.pdf | |
| DSPIC33FJ128GP706A-E/PT | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 128KB (128K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | DSPIC33FJ128GP706A-E/PT.pdf | |
| R5F564MFDDLJ#21 | RXv2 RX600 Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 2MB (2M x 8) FLASH 100-TFLGA (7x7) | R5F564MFDDLJ#21.pdf | |
| MC7447AHX1420LB | PowerPC G4 Microprocessor IC MPC74xx 1 Core, 32-Bit 1.42GHz 360-FCCBGA (25x25) | MC7447AHX1420LB.pdf | |
| MLX80051KLW-CAA-000-RE | Transceiver LIN 20-QFN (5x5) | MLX80051KLW-CAA-000-RE.pdf | |
| TDA7801PD | Amplifier IC 4-Channel (Quad) Class D PowerSO-36 | TDA7801PD.pdf | |
| 74ACT241SCX | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | 74ACT241SCX.pdf | |
| TPS61055DRCR | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) PWM Dimming 500mA (Flash) 10-VSON (3x3) | TPS61055DRCR.pdf |