| Manufacturer Part Number: | SAX-XC878-13FFA 5V AA |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | XC800 XC8xx Microcontroller IC 8-Bit 27MHz 52KB (52K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SAX-XC878-13FFA 5V AA Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SAX-XC878-13FFA 5V AA | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | XC8xx | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Core Processor | XC800 | |
| Core Size | 8-Bit | |
| Speed | 27MHz | |
| Connectivity | SPI, SSI, UART/USART | |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 40 | |
| Program Memory Size | 52KB (52K x 8) | |
| Program Memory Type | FLASH | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 3.25K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) | |
| Package / Case | 64-LQFP | |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (10x10) | |
| Standard Package | 1,900 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SAX-XC878-13FFA 5V AA | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SAX-XC878-13FFA 5V AA is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of SAX-XC878-13FFA 5V AA is new and unused, you can buy SAX-XC878-13FFA 5V AA Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SAX-XC878-13FFA 5V AA.
| R7200206XXOO | Diode Standard 200V 600A Chassis Mount DO-200AB, B-PUK | R7200206XXOO.pdf | |
| SE40PDHM3/86A | Diode Standard 200V 2.4A (DC) Surface Mount TO-277A (SMPC) | SE40PDHM3/86A.pdf | |
| MMBZ5227BLT1 | Zener Diode 3.6V 225mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) | MMBZ5227BLT1.pdf | |
| BCX17TC | TRANS PNP 45V 0.5A SOT23-3 | BCX17TC.pdf | |
| SIHB24N65E-E3 | MOSFET N-CH 650V 24A D2PAK | SIHB24N65E-E3.pdf | |
| IRG4IBC20FD | IGBT 600V 14.3A 34W Through Hole TO-220AB Full-Pak | IRG4IBC20FD.pdf | |
| ATF1504AS-15JC44 | IC CPLD 64MC 15NS 44PLCC | ATF1504AS-15JC44.pdf | |
| 5SGXMA5K3F35I3LN | IC FPGA 432 I/O 1152FBGA | 5SGXMA5K3F35I3LN.pdf | |
| XL208-256-TQ128-C10 | XCore XL Microcontroller IC 32-Bit 8-Core 1000MIPS ROMless 128-TQFP (14x14) | XL208-256-TQ128-C10.pdf | |
| LM3S2730-EQC50-A2 | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 2000 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | LM3S2730-EQC50-A2.pdf | |
| TS5A3159DBVR | 1 Circuit IC Switch 2:1 1.1 Ohm SOT-23-6 | TS5A3159DBVR.pdf | |
| MAX562CAI | 3/5 Transceiver Full RS232 28-SSOP | MAX562CAI.pdf | |
| ADA4807-2ACPZ-R7 | Voltage Feedback Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 10-LFCSP-WD (3x3) | ADA4807-2ACPZ-R7.pdf | |
| 74ALVCH16245DGG:51 | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP | 74ALVCH16245DGG:51.pdf | |
| MC74ACT573NG | D-Type Transparent Latch 1 Channel 1:8 IC Tri-State 20-PDIP | MC74ACT573NG.pdf |