| Manufacturer Part Number: | SD2943W |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9019 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet N-Channel 50V 250mA 30MHz 25dB 350W M177 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SD2943W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SD2943W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | SD2943 View All Specifications | |
| Product Training Modules | RF Power and RF Power Transistors Dynamic NFC / RFID Tag | |
| Online Catalog | RF MOSFETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | STMicroelectronics | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | N-Channel | |
| Frequency | 30MHz | |
| Gain | 25dB | |
| Voltage - Test | 50V | |
| Current Rating | 40A | |
| Noise Figure | - | |
| Current - Test | 250mA | |
| Power - Output | 350W | |
| Voltage - Rated | 130V | |
| Package / Case | M177 | |
| Supplier Device Package | M177 | |
| Standard Package | 25 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SD2943W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SD2943W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of STMicroelectronics all series components. The condition of SD2943W is new and unused, you can buy SD2943W STMicroelectronics with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SD2943W.
| HSM120GE3/TR13 | DIODE SCHOTTKY 1A 20V SMBG | HSM120GE3/TR13.pdf | |
| MMBZ5256BW-7 | Zener Diode 30V 200mW ±5% Surface Mount SOT-323 | MMBZ5256BW-7.pdf | |
| ALD4501SEL | 555 Type, Timer/Oscillator (Quad) IC 2MHz 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | ALD4501SEL.pdf | |
| ISL12029IV27AZ-T | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar I²C, 2-Wire Serial 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | ISL12029IV27AZ-T.pdf | |
| XC3020A-7PC84C | IC FPGA 64 I/O 84PLCC | XC3020A-7PC84C.pdf | |
| AT91SAM7SE32B-CU | ARM7® SAM7SE Microcontroller IC 16/32-Bit 55MHz 32KB (32K x 8) FLASH 144-LFBGA (10x10) | AT91SAM7SE32B-CU.pdf | |
| MB96F386RSBPMC-GS-N2E1 | F²MC-16FX F²MC-16FX MB96380 Microcontroller IC 16-Bit 56MHz 288KB (288K x 8) FLASH 120-LQFP (16x16) | MB96F386RSBPMC-GS-N2E1.pdf | |
| ADM208EARS-REEL | 4/4 Transceiver Full RS232 24-SSOP | ADM208EARS-REEL.pdf | |
| LTC1755EGN#TRPBF | Smart Card Interface 24-SSOP | LTC1755EGN#TRPBF.pdf | |
| LPV521MGX/NOPB | General Purpose Amplifier 1 Circuit SC-70-5 | LPV521MGX/NOPB.pdf | |
| TSV852IYDT | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SO | TSV852IYDT.pdf | |
| OP262GSZ-REEL | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | OP262GSZ-REEL.pdf | |
| 71V321S35TF8 | IC SRAM 16KBIT 35NS 64TQFP | 71V321S35TF8.pdf | |
| ATA6844-PLQW | Motor Driver Power MOSFET LIN 48-VQFN (7x7) | ATA6844-PLQW.pdf | |
| ICL7673CBAZA-T | OR Controller Source Selector Switch N and P-Channel 2:1 8-SOIC | ICL7673CBAZA-T.pdf |