| Manufacturer Part Number: | SML4747A-E3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 20V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4747A-E3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4747A-E3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 20V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 22 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 15.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4747A-E3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4747A-E3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4747A-E3/5A is new and unused, you can buy SML4747A-E3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4747A-E3/5A.
| 10CTQ150 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 5A Through Hole TO-220-3 | 10CTQ150.pdf | |
| BZX384-B75,115 | Zener Diode 75V 300mW ±2% Surface Mount SOD-323 | BZX384-B75,115.pdf | |
| JANTXV1N4618CUR-1 | Zener Diode 2.7V 500mW ±2% Surface Mount DO-213AA | JANTXV1N4618CUR-1.pdf | |
| M38D59GCFP#U0 | 740 740/38000 Microcontroller IC 8-Bit 12.5MHz 48KB (48K x 8) QzROM 80-QFP (14x20) | M38D59GCFP#U0.pdf | |
| KMPC8250AZUPIBC | PowerPC G2 Microprocessor IC MPC82xx 1 Core, 32-Bit 300MHz 408-TBGA (37.5x37.5) | KMPC8250AZUPIBC.pdf | |
| XC7Z035-L2FFG676I | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ System On Chip (SOC) IC Zynq®-7000 Kintex™-7 FPGA, 275K Logic Cells 256KB 800MHz 676-FCBGA (27x27) | XC7Z035-L2FFG676I.pdf | |
| TLK1201ARCP | 1/1 Transceiver Full IEEE 802.3 64-HVQFP | TLK1201ARCP.pdf | |
| XR33156ID-F | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 14-SOIC | XR33156ID-F.pdf | |
| GS2985-INTE3 | IC SDI RECLOCKER SMPTE 64QFN | GS2985-INTE3.pdf | |
| UC3845BVN | Boost, Flyback Regulator Positive or Negative, Isolation Capable Output Step-Up, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-PDIP | UC3845BVN.pdf | |
| S-1132B32-I6T2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.2V 300mA SNT-6A (H) | S-1132B32-I6T2G.pdf | |
| ISL95812HRZ | Robust Ripple Regulator™ (R3) Controller, Intel VR12.5, VR12.6, VR12.6+ Voltage Regulator IC 1 Output 32-QFN (4x4) | ISL95812HRZ.pdf |