| Manufacturer Part Number: | SML4748A-E3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 22V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4748A-E3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4748A-E3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 22V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 23 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 16.7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4748A-E3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4748A-E3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4748A-E3/5A is new and unused, you can buy SML4748A-E3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4748A-E3/5A.
| P600G-E3/73 | DIODE GEN PURP 400V 6A P600 | P600G-E3/73.pdf | |
| BYD33GGP-E3/73 | Diode Standard 400V 1A Through Hole DO-204AL (DO-41) | BYD33GGP-E3/73.pdf | |
| BZX79-B56,113 | Zener Diode 56V 400mW ±2% Through Hole ALF2 | BZX79-B56,113.pdf | |
| IRFR3710ZTRR | MOSFET N-CH 100V 42A DPAK | IRFR3710ZTRR.pdf | |
| TMS320C6414TBZLZ7 | IC FIXED-POINT DSP 532-FCBGA | TMS320C6414TBZLZ7.pdf | |
| PIC18LF45J50-I/ML | PIC PIC® XLP™ 18J Microcontroller IC 8-Bit 48MHz 32KB (16K x 16) FLASH 44-QFN (8x8) | PIC18LF45J50-I/ML.pdf | |
| LME49710MA/NOPB | Audio Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | LME49710MA/NOPB.pdf | |
| 74ALVC162827TX | Buffer, Non-Inverting 2 Element 10 Bit per Element Push-Pull Output 56-TSSOP | 74ALVC162827TX.pdf | |
| SN74LVC2T45DCUR | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 2 Channel 420Mbps US8 | SN74LVC2T45DCUR.pdf | |
| LM4040A50IDCKR | Shunt Voltage Reference IC ±0.1% 15mA 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 | LM4040A50IDCKR.pdf | |
| UC3524ANG4 | Buck, Boost, Flyback, Forward Converter, Full-Bridge, Half-Bridge, Push-Pull Regulator Positive Output Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 16-PDIP | UC3524ANG4.pdf | |
| LX8382-33CP | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 10A TO-220, Power | LX8382-33CP.pdf | |
| MIC5256-2.9BM5-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.9V 150mA SOT-23-5 | MIC5256-2.9BM5-TR.pdf |