| Manufacturer Part Number: | SML4748AHE3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 22V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4748AHE3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4748AHE3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 22V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 23 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 16.7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4748AHE3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4748AHE3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4748AHE3/5A is new and unused, you can buy SML4748AHE3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4748AHE3/5A.
| JAN1N4973 | Zener Diode 43V 5W ±5% Surface Mount D-5B | JAN1N4973.pdf | |
| STD7NM80-1 | MOSFET N-CH 800V 6.5A IPAK | STD7NM80-1.pdf | |
| PLL1700EG4 | IC MULTI-CLOCK GENERATOR 20-SSOP | PLL1700EG4.pdf | |
| 8N4SV75AC-0154CDI8 | VCXO IC 50MHz 6-CLCC | 8N4SV75AC-0154CDI8.pdf | |
| XA6SLX75-2FGG484Q | IC FPGA 280 I/O 484FBGA | XA6SLX75-2FGG484Q.pdf | |
| XCKU095-2FFVB2104I | IC FPGA 702 I/O 2104FCBGA | XCKU095-2FFVB2104I.pdf | |
| CYPD1132-16SXI | IC MCU 32BIT 32KB FLASH 16SOIC | CYPD1132-16SXI.pdf | |
| MPC8343ECZQADDB | PowerPC e300 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 266MHz 620-PBGA (29x29) | MPC8343ECZQADDB.pdf | |
| MC74VHC1GT66DTT1 | 1 Circuit IC Switch 1:1 40 Ohm 5-TSOP | MC74VHC1GT66DTT1.pdf | |
| MAX262AEWG | IC FILTER ACT MPU PROG 24-SOIC | MAX262AEWG.pdf | |
| HFA1112IB96 | Buffer Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | HFA1112IB96.pdf | |
| 74AC399PC | Multiplexer 4 x 2:1 16-PDIP | 74AC399PC.pdf | |
| BQ24195LRGET | IC CHRG MGMT LI-ION/POL 24VQFN | BQ24195LRGET.pdf | |
| LM2734ZMK | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 1A SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 | LM2734ZMK.pdf |