| Manufacturer Part Number: | SML4751A-E3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 30V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4751A-E3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4751A-E3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 30V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 40 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 22.8V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4751A-E3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4751A-E3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4751A-E3/5A is new and unused, you can buy SML4751A-E3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4751A-E3/5A.
| TZMB33-GS18 | Zener Diode 33V 500mW ±2% Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TZMB33-GS18.pdf | |
| 1N5354B/TR12 | Zener Diode 17V 5W ±5% Through Hole T-18 | 1N5354B/TR12.pdf | |
| MAT03EH | TRANS 2PNP 36V 0.02A TO78-6 | MAT03EH.pdf | |
| 8536AG-01LFT | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 700MHz 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | 8536AG-01LFT.pdf | |
| 5SGXEB5R3F43C4N | IC FPGA 600 I/O 1760FBGA | 5SGXEB5R3F43C4N.pdf | |
| MK20DX128VFT5 | ARM® Cortex®-M4 Kinetis K20 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 128KB (128K x 8) FLASH 48-QFN-EP (7x7) | MK20DX128VFT5.pdf | |
| MAX230EWP | 5/0 Driver RS232 20-SOIC | MAX230EWP.pdf | |
| MAX9250ECM/V+T | 756Mbps Deserializer 1 Input 27 Output 48-LQFP/48-TQFP (7x7) | MAX9250ECM/V+T.pdf | |
| MP1720DQ-6-LF-Z | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 10-QFN (3x3) | MP1720DQ-6-LF-Z.pdf | |
| 74F169SCX | IC COUNTER 4STAGE SYNC 16SOIC | 74F169SCX.pdf | |
| PI74LPT16373AV | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 48-SSOP | PI74LPT16373AV.pdf | |
| MC74VHCT257AD | Multiplexer 4 x 2:1 16-SOIC | MC74VHCT257AD.pdf | |
| 24LC04B-I/MS | IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8MSOP | 24LC04B-I/MS.pdf | |
| MIC5320-PPYD6-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 3V 150mA TSOT-23-6 | MIC5320-PPYD6-TR.pdf |