| Manufacturer Part Number: | SML4754A-E3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 39V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4754A-E3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4754A-E3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 39V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 60 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 29.7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4754A-E3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4754A-E3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4754A-E3/5A is new and unused, you can buy SML4754A-E3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4754A-E3/5A.
| KBPC2504-G | RECTIFIER BRIDGE 25A 400V KBPC | KBPC2504-G.pdf | |
| SSM3J332R,LF | MOSFET P CH 30V 6A 2-3Z1A | SSM3J332R,LF.pdf | |
| IRG7CH35UEF | IGBT 1200V Surface Mount Die | IRG7CH35UEF.pdf | |
| PCM1727E-2 | DAC, Audio 24 bit 96k I²S 24-SSOP | PCM1727E-2.pdf | |
| AD9760ARZ50 | 10 Bit Digital to Analog Converter 1 28-SOIC | AD9760ARZ50.pdf | |
| MAX5264BCMH | 14 Bit Digital to Analog Converter 8 44-MQFP (10x10) | MAX5264BCMH.pdf | |
| ATTINY44A-SSF | AVR AVR® ATtiny Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 4KB (2K x 16) FLASH 14-SOIC | ATTINY44A-SSF.pdf | |
| PIC16LC72T-04I/SS | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 3.5KB (2K x 14) OTP 28-SSOP | PIC16LC72T-04I/SS.pdf | |
| MAX211IDBRG4 | 4/5 Transceiver Full RS232 28-SSOP | MAX211IDBRG4.pdf | |
| MT49H32M9BM-33:B TR | IC RLDRAM 288MBIT 3.3NS UBGA | MT49H32M9BM-33:B TR.pdf | |
| MAX4211EETE+ | Current Monitor Regulator High-Side 16-TQFN (4x4) | MAX4211EETE+.pdf | |
| ISL97519AIUZ-T | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 5V 1 Output 1.5A (Switch) 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | ISL97519AIUZ-T.pdf | |
| MP8763DGL-P | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.611V 1 Output 12A 14-VFQFN Exposed Pad | MP8763DGL-P.pdf | |
| LT3008IDC-1.5#TRPBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 20mA 6-DFN (2x2) | LT3008IDC-1.5#TRPBF.pdf |