| Manufacturer Part Number: | SML4759A-E3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 62V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4759A-E3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4759A-E3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 62V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 125 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 47.1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4759A-E3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4759A-E3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4759A-E3/5A is new and unused, you can buy SML4759A-E3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4759A-E3/5A.
| 3EZ12D5/TR12 | Zener Diode 12V 3W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ12D5/TR12.pdf | |
| 8N3DV85BC-0062CDI | VCXO IC 150MHz, 125MHz 6-CLCC | 8N3DV85BC-0062CDI.pdf | |
| PIC12F615-I/SN | PIC PIC® 12F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 8-SOIC | PIC12F615-I/SN.pdf | |
| MCF54450CVM180 | Coldfire V4 MCF5445x Microcontroller IC 32-Bit 180MHz ROMless 256-MAPBGA | MCF54450CVM180.pdf | |
| SN75ALS056DW | 4/4 Transceiver IEEE 896 20-SOIC | SN75ALS056DW.pdf | |
| OPA4727AIPW | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | OPA4727AIPW.pdf | |
| MC74LCX574DTG | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP | MC74LCX574DTG.pdf | |
| TC7SZU04FU,LJ(CT | Inverter IC 1 Channel USV | TC7SZU04FU,LJ(CT.pdf | |
| 74ALVC16500MTD | TXRX 18BIT UNIV BUS 56TSSOP | 74ALVC16500MTD.pdf | |
| TPS2149IDGNR | IC 3.3V LDO/DUAL SWITCH 8-MSOP | TPS2149IDGNR.pdf | |
| MAX6385XS46D7-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-4 | MAX6385XS46D7-T.pdf |