| Manufacturer Part Number: | SML4763-E3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 91V 1W ±10% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4763-E3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4763-E3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 91V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 250 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 69.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4763-E3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4763-E3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4763-E3/5A is new and unused, you can buy SML4763-E3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4763-E3/5A.
| 8N4DV85AC-0122CDI8 | VCXO IC 320MHz, 320MHz 6-CLCC | 8N4DV85AC-0122CDI8.pdf | |
| 8N3QV01KG-0042CDI8 | VCXO IC 644.5313MHz, 657.42MHz, 644.5313MHz, 657.42MHz 10-CLCC | 8N3QV01KG-0042CDI8.pdf | |
| LFE2-12SE-5QN208C | IC FPGA 131 I/O 208QFP | LFE2-12SE-5QN208C.pdf | |
| MB91F362GBPVSR-GE2 | FR50 RISC FR MB91360G Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 512KB (512K x 8) FLASH 208-QFP (28x28) | MB91F362GBPVSR-GE2.pdf | |
| HI-3000PSTF | 1/1 Transceiver Half CAN 8-SOIC | HI-3000PSTF.pdf | |
| AMB0680L4RJ8 | Buffer Interface 655-FCBGA (19.5x24.5) | AMB0680L4RJ8.pdf | |
| 89H32H8G3YAHL | Switch Interfacing Interface 484-FCBGA (23x23) | 89H32H8G3YAHL.pdf | |
| TLV3704CD | Comparator General Purpose CMOS, Push-Pull, Rail-to-Rail 14-SOIC | TLV3704CD.pdf | |
| 74AHC594S16-13 | AHC HIGH PIN COUNT SO-16 | 74AHC594S16-13.pdf | |
| SN74CBT6800ADWR | Bus Switch 10 x 1:1 24-SOIC | SN74CBT6800ADWR.pdf | |
| MC74VHC257MELG | Multiplexer 4 x 2:1 16-SOEIAJ | MC74VHC257MELG.pdf | |
| IDT71V3558S100BQ8 | IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 165CABGA | IDT71V3558S100BQ8.pdf | |
| ISL6208BCRZ-T | IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8DFN | ISL6208BCRZ-T.pdf | |
| TPS60205DGSRG4 | Charge Pump Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 100mA 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | TPS60205DGSRG4.pdf | |
| BD9751FV-E2 | Switching Regulator IC 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) | BD9751FV-E2.pdf |