| Manufacturer Part Number: | SML4763A-E3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 91V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4763A-E3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4763A-E3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 91V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 250 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 69.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4763A-E3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4763A-E3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4763A-E3/5A is new and unused, you can buy SML4763A-E3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4763A-E3/5A.
| BZX55B5V1-TR | Zener Diode 5.1V 500mW ±2% Through Hole DO-35 | BZX55B5V1-TR.pdf | |
| BFR 380T E6327 | RF Transistor NPN 9V 80mA 14GHz 380mW Surface Mount PG-SC-75 | BFR 380T E6327.pdf | |
| STS12N3LLH5 | MOSFET N-CH 30V 12A 8-SOIC | STS12N3LLH5.pdf | |
| LTC1274ISW#PBF | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 24-SOIC | LTC1274ISW#PBF.pdf | |
| AD677JR-REEL | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 28-SOIC W | AD677JR-REEL.pdf | |
| ADC1015S105HN/C1,5 | 10 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 40-HVQFN (6x6) | ADC1015S105HN/C1,5.pdf | |
| EFM32G290F32-BGA112T | ARM® Cortex®-M3 Gecko Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 112-BGA (10x10) | EFM32G290F32-BGA112T.pdf | |
| ATXMEGA192A3U-MHR | AVR AVR® XMEGA® A3U Microcontroller IC 8/16-Bit 32MHz 192KB (96K x 16) FLASH 64-QFN (9x9) | ATXMEGA192A3U-MHR.pdf | |
| MB90543GSPMC-G-109E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90540G Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90543GSPMC-G-109E1.pdf | |
| CYPD2134-24LQXIT | IC MCU 32BIT 32KB FLASH 24QFN | CYPD2134-24LQXIT.pdf | |
| IH5042CPE | 1 Circuit IC Switch 2:1 80 Ohm 16-PDIP | IH5042CPE.pdf | |
| KSZ8091RNBCA | 1/1 Transceiver Full MII, RMII 32-QFN (5x5) | KSZ8091RNBCA.pdf | |
| SN65LVPE502ARGER | Buffer, ReDriver 2 Channel 5Gbps 24-VQFN (4x4) | SN65LVPE502ARGER.pdf | |
| TAS5414BTPHDRQ1 | Amplifier IC 4-Channel (Quad) Class D 64-HTQFP (14x14) | TAS5414BTPHDRQ1.pdf | |
| TPS61181RTER | LED Driver IC 6 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) PWM Dimming 25mA 16-WQFN (3x3) | TPS61181RTER.pdf |