| Manufacturer Part Number: | SML4764AHE3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 100V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4764AHE3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4764AHE3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 100V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 350 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 76V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4764AHE3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4764AHE3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4764AHE3/5A is new and unused, you can buy SML4764AHE3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4764AHE3/5A.
| IRF7739L1TRPBF | MOSFET N-CH 40V 46A DIRECTFETL8 | IRF7739L1TRPBF.pdf | |
| ADS6148IRGZR | 14 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 48-VQFN (7x7) | ADS6148IRGZR.pdf | |
| MCP4451T-103E/ST | Digital Potentiometer 10k Ohm 4 Circuit 257 Taps I²C Interface 20-TSSOP | MCP4451T-103E/ST.pdf | |
| XC4010XL-3PC84I | IC FPGA 61 I/O 84PLCC | XC4010XL-3PC84I.pdf | |
| DF36037FZV | H8/300H H8® H8/300H Tiny Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 56KB (56K x 8) FLASH 64-LFQFP (10x10) | DF36037FZV.pdf | |
| P5020NXE7QMB | PowerPC e5500 Microprocessor IC QorIQ P5 2 Core, 64-Bit 2.0GHz 1295-FCPBGA (37.5x37.5) | P5020NXE7QMB.pdf | |
| SN75LVDS389DBTG4 | 8/0 Driver LVDS 38-TSSOP | SN75LVDS389DBTG4.pdf | |
| 89H24NT6AG2ZAHLI8 | Switch Interfacing Interface 484-FCBGA (23x23) | 89H24NT6AG2ZAHLI8.pdf | |
| 100325SC | Mixed Signal Translator Unidirectional 1 Circuit 6 Channel 24-SOIC | 100325SC.pdf | |
| AT17LV010A-10JC | IC CONFIG SEEPROM 1M 3.3V 20PLCC | AT17LV010A-10JC.pdf | |
| TOP249Y | Converter Offline Flyback Topology 66kHz ~ 132kHz TO-220-7C | TOP249Y.pdf | |
| LTC3822EDD-1#TRPBF | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 12-DFN (3x3) | LTC3822EDD-1#TRPBF.pdf | |
| TB7101AF(T5L1.2,F) | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.2V 1 Output 1A 8-SMD, Flat Lead | TB7101AF(T5L1.2,F).pdf | |
| TPS73201DCQR | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.2 V ~ 5.5 V 250mA SOT-223-6 | TPS73201DCQR.pdf | |
| S-873050EUP-AMET2U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V SOT-89-5 | S-873050EUP-AMET2U.pdf |