| Manufacturer Part Number: | SMPZ3922B-E3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 7.5V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3922B-E3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3922B-E3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 7.5V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 3 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150µA @ 6V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3922B-E3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3922B-E3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3922B-E3/84A is new and unused, you can buy SMPZ3922B-E3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3922B-E3/84A.
| MSB92WT1G | TRANS PNP 300V 0.5A SOT323 | MSB92WT1G.pdf | |
| SI7948DP-T1-GE3 | MOSFET 2N-CH 60V 3A PPAK SO-8 | SI7948DP-T1-GE3.pdf | |
| IXGA12N60CD1 | IGBT 600V 24A 100W Surface Mount TO-263 (IXGA) | IXGA12N60CD1.pdf | |
| 8N4SV76KC-0168CDI8 | VCXO IC 74.25MHz 6-CLCC | 8N4SV76KC-0168CDI8.pdf | |
| 8N3SV75AC-0138CDI | VCXO IC 148.5MHz 6-CLCC | 8N3SV75AC-0138CDI.pdf | |
| LTC2435IGN#TRPBF | 20 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Sigma-Delta 16-SSOP | LTC2435IGN#TRPBF.pdf | |
| MX7521UQ/883B | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 18-CDIP | MX7521UQ/883B.pdf | |
| SI3209-B-FMR | Telecom IC Subscriber Line Interface Concept (SLIC), CODEC 40-QFN (6x6) | SI3209-B-FMR.pdf | |
| ADA4853-3YCPZ-R7 | IC OPAMP VIDEO TRIPLE 16-LFCSP | ADA4853-3YCPZ-R7.pdf | |
| 72225LB15J8 | IC FIFO 1024X18 SYNC 15NS 68PLCC | 72225LB15J8.pdf | |
| SN74HC08PWG4 | AND Gate IC 4 Channel 14-TSSOP | SN74HC08PWG4.pdf | |
| MM74HC132N | NAND Gate IC 4 Channel Schmitt Trigger 14-PDIP | MM74HC132N.pdf | |
| CY7C4121KV13-633FCXI | MEMORY DRAM 361FBGA | CY7C4121KV13-633FCXI.pdf | |
| TL432QDBZT | Shunt Voltage Reference IC 36V ±2.2% 100mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | TL432QDBZT.pdf | |
| LT3580EMS8E#PBF | Boost, Cuk, SEPIC Switching Regulator IC Positive or Negative Adjustable 5V 1 Output 2A (Switch) 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad | LT3580EMS8E#PBF.pdf |