| Manufacturer Part Number: | SMPZ3922B-M3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 7.5V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3922B-M3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3922B-M3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 7.5V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 3 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150µA @ 6V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3922B-M3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3922B-M3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3922B-M3/84A is new and unused, you can buy SMPZ3922B-M3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3922B-M3/84A.
| BZX85B75-TR | Zener Diode 75V 1.3W ±2% Through Hole DO-41 | BZX85B75-TR.pdf | |
| ACZRM5253B-HF | Zener Diode 25V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123FL | ACZRM5253B-HF.pdf | |
| SUD50N03-06AP-E3 | MOSFET N-CH 30V 90A TO252 | SUD50N03-06AP-E3.pdf | |
| IRF7425 | MOSFET P-CH 20V 15A 8-SOIC | IRF7425.pdf | |
| SI53321-B-GQ | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 1.25GHz 32-LQFP Exposed Pad | SI53321-B-GQ.pdf | |
| LTC2249IUH#PBF | 14 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 32-QFN (5x5) | LTC2249IUH#PBF.pdf | |
| CS5522-ASZR | 24 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 Sigma-Delta 20-SSOP | CS5522-ASZR.pdf | |
| 5SGXEA9N3F45C4N | IC FPGA 840 I/O 1932FBGA | 5SGXEA9N3F45C4N.pdf | |
| MSP430FR5988IRGCT | CPUXV2 MSP430™ FRAM Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 96KB (96K x 8) FRAM 64-VQFN (9x9) | MSP430FR5988IRGCT.pdf | |
| ZGP323LSH2004C | Z8 Z8® GP™ Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 4KB (4K x 8) OTP | ZGP323LSH2004C.pdf | |
| SAF-XC164N-32F20F BB | C166SV2 XC16x Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14) | SAF-XC164N-32F20F BB.pdf | |
| 74HC4316DB,112 | 4 Circuit IC Switch 1:1 135 Ohm 16-SSOP | 74HC4316DB,112.pdf | |
| ISD15C00FYI | Voice Record/Playback IC Multiple Message 64 Min SPI 48-LQFP (7x7) | ISD15C00FYI.pdf | |
| OPA4703EA/2K5G4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | OPA4703EA/2K5G4.pdf | |
| MC1558TDC2 | General Purpose Amplifier 2 Circuit Die | MC1558TDC2.pdf |