| Manufacturer Part Number: | SMPZ3922B-M3/85A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 7.5V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3922B-M3/85A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3922B-M3/85A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 7.5V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 3 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150µA @ 6V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3922B-M3/85A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3922B-M3/85A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3922B-M3/85A is new and unused, you can buy SMPZ3922B-M3/85A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3922B-M3/85A.
| STPS3045CW | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 15A Through Hole TO-247-3 | STPS3045CW.pdf | |
| 1N4006GP-E3/54 | DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL | 1N4006GP-E3/54.pdf | |
| MX1H5615 | Diode Standard 200V Through Hole Axial | MX1H5615.pdf | |
| Z0107MA 2AL2 | TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92-3 | Z0107MA 2AL2.pdf | |
| MUN5230T1G | TRANS PREBIAS NPN 202MW SC70-3 | MUN5230T1G.pdf | |
| PI6C22405-1HWEX | IC ZERO DELAY CLK BUFF 1:5 8SOIC | PI6C22405-1HWEX.pdf | |
| 8N3SV75EC-0056CDI | VCXO IC 125MHz 6-CLCC | 8N3SV75EC-0056CDI.pdf | |
| LTC2378IDE-18#PBF | 18 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 16-DFN (4x3) | LTC2378IDE-18#PBF.pdf | |
| EPF81188AQC240-4 | IC FPGA 184 I/O 240QFP | EPF81188AQC240-4.pdf | |
| CD74HC573M96 | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOIC | CD74HC573M96.pdf | |
| 25LC080C-E/MS | IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8MSOP | 25LC080C-E/MS.pdf | |
| ISL6146BFRZ-T | OR Controller N+1 ORing Controller N-Channel N:1 8-DFN (3x3) | ISL6146BFRZ-T.pdf | |
| X5648S14 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 14-SOICN | X5648S14.pdf | |
| TPS62080DSGR | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.5V 1 Output 1.2A 8-WFDFN Exposed Pad | TPS62080DSGR.pdf | |
| LTC3816IFE#PBF | - Controller, Intel IMVP-6, IMVP-6.5™ Voltage Regulator IC 1 Output 38-TSSOP-EP | LTC3816IFE#PBF.pdf |