| Manufacturer Part Number: | SMPZ3925B-E3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 10V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3925B-E3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3925B-E3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 10V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 4.5 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2.5µA @ 7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3925B-E3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3925B-E3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3925B-E3/84A is new and unused, you can buy SMPZ3925B-E3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3925B-E3/84A.
| 2EZ91DE3/TR8 | Zener Diode 91V 2W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ91DE3/TR8.pdf | |
| ACST830-8T | TRIAC 800V 8A TO220AB | ACST830-8T.pdf | |
| BCW68GLT3G | TRANS PNP 45V 0.8A SOT23 | BCW68GLT3G.pdf | |
| MRF5S18060NR1 | RF Mosfet N-Channel 1.88GHz 60W TO-270 WB-4 | MRF5S18060NR1.pdf | |
| CPC3720C | MOSFET N-CH 350V SOT89 | CPC3720C.pdf | |
| CY2CC810OXI-1 | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 650MHz 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) | CY2CC810OXI-1.pdf | |
| 87951AYI-147LF | IC BUFFER ZD 1-9 LOW SKEW 32LQFP | 87951AYI-147LF.pdf | |
| EPM7256AETC144-10 | IC CPLD 256MC 10NS 144TQFP | EPM7256AETC144-10.pdf | |
| APA150-TQG100I | IC FPGA 66 I/O 100TQFP | APA150-TQG100I.pdf | |
| PIC16C74A-10/PQ | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 7KB (4K x 14) OTP 44-MQFP (10x10) | PIC16C74A-10/PQ.pdf | |
| MAX4535CPD+ | 2 Circuit IC Switch 2:1 400 Ohm 14-PDIP | MAX4535CPD+.pdf | |
| TLC2262CPE4 | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-PDIP | TLC2262CPE4.pdf | |
| AT24C01A-10PI-1.8 | IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8DIP | AT24C01A-10PI-1.8.pdf | |
| TPS3839L30DBZT | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 | TPS3839L30DBZT.pdf | |
| AP2121AK-1.3TRE1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.3V 200mA SOT-23-5 | AP2121AK-1.3TRE1.pdf |