| Manufacturer Part Number: | SMPZ3925B-M3/85A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 10V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3925B-M3/85A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3925B-M3/85A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 10V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 4.5 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2.5µA @ 7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3925B-M3/85A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3925B-M3/85A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3925B-M3/85A is new and unused, you can buy SMPZ3925B-M3/85A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3925B-M3/85A.
| APTGFQ25H120T2G | IGBT Module NPT and Fieldstop Full Bridge 1200V 40A 227W Through Hole SP2 | APTGFQ25H120T2G.pdf | |
| PI49FCT20807QEX | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 150MHz 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width) | PI49FCT20807QEX.pdf | |
| 8N3DV85BC-0107CDI8 | VCXO IC 187.5MHz, 150MHz 6-CLCC | 8N3DV85BC-0107CDI8.pdf | |
| DS1075Z-801 | Oscillator, Fixed Frequency (Dual) IC 801MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | DS1075Z-801.pdf | |
| MB90351ESPMC-GS-209E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90350E Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 64KB (64K x 8) Mask ROM 64-LQFP (12x12) | MB90351ESPMC-GS-209E1.pdf | |
| LM3S1918-EQC50-A2 | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | LM3S1918-EQC50-A2.pdf | |
| HD6417604SF28V | IC MCU 4K 5V PB FREE 112QFP | HD6417604SF28V.pdf | |
| LMV321AP5X | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SC-70-5 | LMV321AP5X.pdf | |
| 74HC85DB,118 | Magnitude Comparator 4 Bit Active High Output A<B, A=B, A>B 16-SSOP | 74HC85DB,118.pdf | |
| 74LVT00D,112 | NAND Gate IC 4 Channel 14-SO | 74LVT00D,112.pdf | |
| 74ACT158SJX | Multiplexer 4 x 2:1 16-PDIP | 74ACT158SJX.pdf | |
| SN74LVC1404DCTR | IC OSCILLATOR DRIVER SM8 | SN74LVC1404DCTR.pdf | |
| 24C00T-I/ST | IC EEPROM 128BIT 400KHZ 8TSSOP | 24C00T-I/ST.pdf | |
| AT49BV001AN-55TI | IC FLASH 1MBIT 55NS 32TSOP | AT49BV001AN-55TI.pdf | |
| MT41J512M8RH-093:E TR | IC DDR3 SDRAM 4GBIT FBGA | MT41J512M8RH-093:E TR.pdf |