| Manufacturer Part Number: | SMPZ3933B-E3/85A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 22V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3933B-E3/85A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3933B-E3/85A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 22V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 17 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 16.7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3933B-E3/85A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3933B-E3/85A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3933B-E3/85A is new and unused, you can buy SMPZ3933B-E3/85A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3933B-E3/85A.
| 10BQ060TR | DIODE SCHOTTKY 60V 1A SMB | 10BQ060TR.pdf | |
| BYG10MHE3/TR3 | DIODE AVALANCHE 1KV 1.5A | BYG10MHE3/TR3.pdf | |
| MA2SD1900L | Diode Schottky 20V 200mA Surface Mount SSMini2-F1 | MA2SD1900L.pdf | |
| BCP55E6327HTSA1 | TRANS NPN 60V 1A SOT-223 | BCP55E6327HTSA1.pdf | |
| HUF76437S3S | MOSFET N-CH 60V 71A D2PAK | HUF76437S3S.pdf | |
| 8N4DV85LC-0117CDI8 | VCXO IC 156.25MHz, 100MHz 6-CLCC | 8N4DV85LC-0117CDI8.pdf | |
| 8N4Q001KG-0063CDI | Clock Oscillator IC 24MHz, 39.4MHz, 48MHz, 64MHz 10-CLCC | 8N4Q001KG-0063CDI.pdf | |
| X9408YV24IZ-2.7 | Digital Potentiometer 2.5k Ohm 4 Circuit 64 Taps I²C Interface 24-TSSOP | X9408YV24IZ-2.7.pdf | |
| ISPLSI 1048E-125LQN | IC CPLD 192MC 7.5NS 128QFP | ISPLSI 1048E-125LQN.pdf | |
| MB90497GPFM-G-168-BNDE1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90495G Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) Mask ROM 64-LQFP (12x12) | MB90497GPFM-G-168-BNDE1.pdf | |
| LS102MASE7BFA | ARM1136JF-S Microprocessor IC QorlQ LS1 2 Core, 32-Bit 650MHz 448-PBGA w/Heat Spreader (23x23) | LS102MASE7BFA.pdf | |
| 74FCT245CTPYG | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SSOP | 74FCT245CTPYG.pdf | |
| W25M512JVFIQ | SPIFLASH 512M-BIT 4KB UNIFORM SE | W25M512JVFIQ.pdf | |
| DS2778G+ | Battery Multi-Function Controller IC Lithium-Ion/Polymer 14-TDFN-EP (3x5) | DS2778G+.pdf | |
| BU4812G-TR | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 5-SSOP | BU4812G-TR.pdf |