| Manufacturer Part Number: | SMPZ3933B-M3/85A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 22V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3933B-M3/85A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3933B-M3/85A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 22V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 17 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 16.7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3933B-M3/85A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3933B-M3/85A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3933B-M3/85A is new and unused, you can buy SMPZ3933B-M3/85A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3933B-M3/85A.
| BZX85B3V3-TR | Zener Diode 3.3V 1.3W ±2% Through Hole DO-41 | BZX85B3V3-TR.pdf | |
| BD136-16 | TRANS PNP 45V 1.5A SOT-32 | BD136-16.pdf | |
| LMX2313USLDX/NOPB | IC FREQ SYNTH 600MHZ 20LAMTCSP | LMX2313USLDX/NOPB.pdf | |
| 8N3SV75LC-0008CDI8 | VCXO IC 644.5313MHz 6-CLCC | 8N3SV75LC-0008CDI8.pdf | |
| 8N3SV76LC-0163CDI8 | VCXO IC 81MHz 6-CLCC | 8N3SV76LC-0163CDI8.pdf | |
| 8N4Q001FG-1054CDI8 | Clock Oscillator IC 25MHz, 33.33MHz, 50MHz, 62.5MHz 10-CLCC | 8N4Q001FG-1054CDI8.pdf | |
| 8N3Q001KG-0030CDI | Clock Oscillator IC 312.5MHz 10-CLCC | 8N3Q001KG-0030CDI.pdf | |
| MB90F020CPMT-GS-9066 | IC MCU MICOM FLASH 120LQFP | MB90F020CPMT-GS-9066.pdf | |
| SN74LV4051APWG4 | 1 Circuit IC Switch 8:1 75 Ohm 16-TSSOP | SN74LV4051APWG4.pdf | |
| LMV324Q3MT/NOPB | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | LMV324Q3MT/NOPB.pdf | |
| SN74LVC14APWE4 | Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-TSSOP | SN74LVC14APWE4.pdf | |
| 93LC56AT-I/OT | IC EEPROM 2KBIT 2MHZ SOT23-6 | 93LC56AT-I/OT.pdf | |
| S-1003NB33I-I6T1U | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SNT-6A | S-1003NB33I-I6T1U.pdf | |
| S-8521E53MC-BMMT2U | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC SOT-23-5 | S-8521E53MC-BMMT2U.pdf | |
| LT323AT#PBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 3A TO-220-3 | LT323AT#PBF.pdf |