| Manufacturer Part Number: | SMPZ3934B-E3/85A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 24V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3934B-E3/85A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3934B-E3/85A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 24V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 19 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 18.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3934B-E3/85A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3934B-E3/85A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3934B-E3/85A is new and unused, you can buy SMPZ3934B-E3/85A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3934B-E3/85A.
| MURH10010 | Diode Standard 100V 100A Chassis Mount D-67 | MURH10010.pdf | |
| NTB75N03-06T4 | MOSFET N-CH 30V 75A D2PAK | NTB75N03-06T4.pdf | |
| TDA7407DTR | IC PROCESSOR ADV SIGNAL 28SO | TDA7407DTR.pdf | |
| 8N4Q001EG-0059CDI8 | Clock Oscillator IC 644.5313MHz 10-CLCC | 8N4Q001EG-0059CDI8.pdf | |
| LTC1657CGN#PBF | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 28-SSOP | LTC1657CGN#PBF.pdf | |
| ADSP-BF527KBCZ-5C2 | IC DSP 16BIT 533MHZ 289CSBGA | ADSP-BF527KBCZ-5C2.pdf | |
| Z8927320VSC00TR | IC DSP OTP 8K 44PLCC | Z8927320VSC00TR.pdf | |
| 72230L25TP | IC FIFO 2KX8 SYNC 25NS 28DIP | 72230L25TP.pdf | |
| MC74ACT377NG | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP | MC74ACT377NG.pdf | |
| HV825MG-G | IC LED DRIVER 8MSOP | HV825MG-G.pdf | |
| LM3544M-L/NOPB | IC USB QUAD PORT SWITCH 16-SOIC | LM3544M-L/NOPB.pdf | |
| MAX6865UK36D5S+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | MAX6865UK36D5S+T.pdf | |
| S-1335J30-M5T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 150mA SOT-23-5 | S-1335J30-M5T1U3.pdf |